Da li treba da budem zabrinut (ulje) E39 525D


Recommended Posts

Pozdrav svima.

Ulje sam zamenio pre nekih 3000km, od same zamene pa do danas mi je pri davanju kontakta indikacija za ulje uvek bila puna, tj. sve kockice su bile ispunjene.

danas, na moje zaprepascenje, dam kontakt, kad ono ni jedna kockica nije popunjena, brzo premerih kolicinu ulja, i deluje sasvim u redu. Vrlo malo je potroseno nakon 3000km.

Sta raditi?

Evo i slika:

sam1145.jpg

sam1143.jpg

Eh da, ulje koje sam stavio je Castrol Edge 5/40, kupljeno u Euro Auto u Nisu.

Link to post
Share on other sites

Slazem se sa Ivanom.. A i otisli pikseli na tabli... Meni se desilo sl, imao sam vise od pola rezervoara, upalim kola sledeci dan, pokaze mi da je potpuno prazan. Predjem, bojazljivo 50ak km, kazaljka i dalje na nuli. Sutra vec kad sam ga upaliio, sve je radilo kako treba. Nikad me vise nije zezao, ko zna sta mu je bilo..

Link to post
Share on other sites

Lampice su resetovane kad je ulje zamenjeno, i palilie su sve do juce kako treba. al od juce ODJEDNOM ni jedna, razumeo bih da su se gasile jedna po jedna kako je kilometraza prolazila, ali ovo me zabrinulo.

He he tabla zeza, ne rade svi pixeli kao sto ste primetili.

ali ponekad proradi sama od sebe i sve se vidi, ali nekih 80% vremena ima pixela koji ne rade. Da li postoji neko resenje za to?

ontopic: dakle da se nista ne sekiram, bitno je da ulja ima.

Link to post
Share on other sites

@ NINO haha, ne mora da ga dolijem! mada kada je tako rezervoar pri kraju, obicno se lampica digne ( s oprostenjem:) kasnije u toku voznje.

@ Sicko WOW, nisam ni slutio da neko to prodaje. kontaktiracu ga, pa cu odneti kod nekoga da mi to sredi, nisam ti ja neki DIY tip. Nemam zivaca za to haha

@ Cika Sima ok, onda vozim i ne pipam ga vise.

Inace takve sitne gluposti mi se nisu desavale dok sam ga samo ja vozio. nego caletu riknuo voyager, pa je vec 3 meseca jadan na popravci, pa delimo moj auto.

Nadam se da ce da mu ga poprave uskoro, jer vise ne mogu da trpim prljavstinu i razbacane papire po svom automobilu :e30:

Link to post
Share on other sites