Recommended Posts

Pozz ljudi,nisam nasao ovu temu a ako vec postoji izvinjavam se.Dakle radi se o ciscenju sedista,obicna su nije koza.Cime,sta,kako? Odma da napomenem da zelim sam odraditi to jer ne bi isao na neko dubinsko koje ce mi raditi neko ko nema ni 2 razreda osnovne skole,cast pojedincima ali kod nas ih je vrlo malo.Kako odraditi to povrsinsko ciscenje? Je li ima neko iskustva sa tim?

Neki kazu vanish radi posao?

08032007l.gif

Link to post
Share on other sites

Drzao sam auto perionicu 6-7 god.

Venis je ok .

Usisaj dobro sedista potom u kofu za vodu sipaj par cm jace mlake vode da ne bude vrela u to sipaj malo vise venisa , treba da dobijes jaku penu .

Uzmi onaj dzak crveni od krompira , naravno cist i sa penom sa sto manje vode iz kante nanosi na sedista i dobro istljaj iz nekoliko puta , ne moras ispirati ako nisi u mogucnosti da izvadis sedista napolje pa da ih masinom za pranje odradis.

Ako mozes i hoces da ih vadis , onda ih dobro isperi vodom , istrljaj penom i ponovo isperi , ne bih ti ovo sa masionom preporucio zimi jer ce se sedista tesko osusiti na ovoj hladnoci ali je leti to pun pogodak za pranje enterijera i veoma se brzo osusi na suncu .

PS. Sad sam video u temi da vozis noviji auto pa ta varijanta sa masinom nije bas 100% ok, ipak je to za vozila koja nemaju grejace i air-bag-ove tj za starije modele .

Link to post
Share on other sites

Ma necu vaditi napolje sedista,znaci samo hocu unutra povrsinski da ocistim sedista,malo higijene.Ne bih ispirao vodom jer nemam kako osusiti,znaci treba mi nekako da to istrljam i da ne ispiram,mozda mokrom krpom posle preci? pozz

Link to post
Share on other sites

pa to wurth i jeste ... napsrskas (sprej) , sacekas da odradi svoje tj udje u tkaninu (stof) .... pretvori se u penu , "naduje se i izbaci svu prljavstinu .... dovoljno je zatim da vlaznom magicnom krpom prebrises i ko novo ... dezinfekcija takodje :) . Vanish cisti ali samo povrsinski a prljavstina zbog upijana sedista ode jos "dublje" :)

Link to post
Share on other sites

pa to wurth i jeste ... napsrskas (sprej) , sacekas da odradi svoje tj udje u tkaninu (stof) .... pretvori se u penu , "naduje se i izbaci svu prljavstinu .... dovoljno je zatim da vlaznom magicnom krpom prebrises i ko novo ... dezinfekcija takodje :) . Vanish cisti ali samo povrsinski a prljavstina zbog upijana sedista ode jos "dublje" :)

Pokusacu ako nadjem taj sprej :)

Link to post
Share on other sites

nadji nekog ko ima fakultet za to!

Ne treba tu fax,ali dati nekome 100e da ti uradi,a taj neko nema ni 2raz,onda sigurno mozes i sam to odraditi.

Link to post
Share on other sites

100E??? - brate , ti odrzavas auto kod zlatara ? :) ... za 80E , decko izvadi sedista , tepih ,poskida tapacire sa vratiju i prelepi ih , zadnju "dasku" , komplet gepek .... opere , osusi i spakuje !

Link to post
Share on other sites

100E??? - brate , ti odrzavas auto kod zlatara ? :) ... za 80E , decko izvadi sedista , tepih ,poskida tapacire sa vratiju i prelepi ih , zadnju "dasku" , komplet gepek .... opere , osusi i spakuje !

Cenu sam rekao ofrlje,ali znam da se krece od 50e do 100 dubinsko i hem.ciscenje,ali nisu mi sedista presla u svinjac pa da ima potrebe za tim ciscenjem :) Evo kod mene u Zvorniku svaka perionica hoce 50km(2700din)da ocisti sedista obicnim postupkom,nije ni hem.nije ni dub.a to mogu i sam uraditi,cak mozda i bolje.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Moja preporuka za DIY je Kirbi (ako ga imate, ili znate nekog ko ima). Radili smo bratu sedišta u Vektri- krem boje, i super se pokazalo. Radi tako što prvo izbacuje suvu penu, koja se pretvara u prah i ulazi u sedište. Kada potpuno nestane sa površine samo se dobro usisa i na taj način izvuče prljavštinu... površinske fleke smo skinuli nekom hemijom- nisam siguran kojom (moguće isto Venish-om) i to je to. Nikakve probleme sa airbag-om nije napravilo, a bar 3 puta smo je odradili.

Link to post
Share on other sites