Recommended Posts

Pored mog automobila imam i ovu kociju Opel Merivu 1.7 dti vec nekoliko godina i ovog jutra mi se desio problem auto vergla ali nece da upali ,i nema dotok goriva ni do filtera di do cilindra ,pre otprilike dve godine mi se desilo slicno i problem je bio onaj kompjuter sto stoji na motoru (na sredini motora odozgo) ali sad reko da proverim da nije neki relej ili nesto slicno pre nego ga odslepam na dijagnostiku .dali neko zna sta jos moze da bude problem?

Link to post
Share on other sites

skines rezervoar , ocistis ga ... ocisti ceo sistem alimentacije za naftu , spakuj napuni 40l i dodaj aditiv za ciscenje .... pa trk na auto put i voznja za sve pare ! :)

Link to post
Share on other sites

Sva sreca izgleda da se samo zacepilo nesto jer nije bio vozen skoro dve godine resio sam to kompresorom e sad cime moze da se ocisti taj sistem goriva jel zna neko kako se zove taj aditiv znam ima onaj za bolje sagorevanje ,da ne zamrzne nafgta itd

Link to post
Share on other sites

Kako ti rece kolega iznad, skidaj rezervoar, filteri, creva sa pumpe otkaci produvaj ka rezervoaru, ako imas pumpu u rezervoaru skini joj sito, ocisti i ne treba ti aditiv, niti bilo sta na svetu ne moze da ocisti dizelov sistem.

Link to post
Share on other sites

Kako ti rece kolega iznad, skidaj rezervoar, filteri, creva sa pumpe otkaci produvaj ka rezervoaru, ako imas pumpu u rezervoaru skini joj sito, ocisti i ne treba ti aditiv, niti bilo sta na svetu ne moze da ocisti dizelov sistem.

i ja isto mislim jer me strah da ce neka tecnost razbiti prljavsine i trunje koje se talozilo godinama i ako to stigne do motora moze biti havarija...

Link to post
Share on other sites