Recommended Posts

Da li neko moze da mi kaze nesto o odrzavanju BMW 535i, godiste `90? Verujem da je registracija oko 70000 dindzi. Ovaj sto se meni nudi je registrovan celu godinu. Moze li se u njega ubaciti motor 2.0i 12v ili 2.5i 12v? Hvala svima na informacijama.

Link to post
Share on other sites
Da li neko moze da mi kaze nesto o odrzavanju BMW 535i, godiste `90? Verujem da je registracija oko 70000 dindzi. Ovaj sto se meni nudi je registrovan celu godinu. Moze li se u njega ubaciti motor 2.0i 12v ili 2.5i 12v? Hvala svima na informacijama.

Što bi ubacivao slabiji motor?

Link to post
Share on other sites

pa da,a da placas registraciju za 3.5l Kupi 2.0 pa najbolje idi kod Klinika da ti ubaci 3.5l,sve propratne stvari i placas reg za 2.0l a ide ko zmaj ili uzmi klinikov najnoviji recept za tuning 2.0l m50 :preved:

Link to post
Share on other sites

Pa cuo sam da su likovi u 7-ce ubacivali manje litraze i da motori pasuju, ali ne znam da li je to i slucaj i sa 5-om. Pretpostavljam da moze. Ipak 70000 dinara za registraciju to godiste stvarno je mnogo. Slazem se da dobijam slabiji motor, ali registracija ubija. Ne znam da li i dalje postoji mogucnost (ili je zbog euro 3 norme ukinuto), naci stranca (motor), ocariniti ga i ubaciti umesto vec postojeceg 3.5l. Tako dobijam manju registraciju, a od opreme sto se tice sve imam vec postojece od 3.5l.

Link to post
Share on other sites

Pobogu brate, šta će ti auto kome je registracija jeftina :preved: ;) :P :good: :good:

Šalim se, nisam ti ja neki stručnjak, ali vrlo malo BMW auta je baš ekonomično što se tiče registracije. Oni što idu - imaju puno konja. Nemožeš imati baš sve.

Link to post
Share on other sites

Umesto tvog 3.5 mozes da ubacis bilo koji motor iz petice, kao na primer 2.0 (reg. izadje oko 23ooo ja mislim)! Bilo koji motor mozes legalno da kupis ili uvezes! Kad ga kupis, dobijes racun, odes na carinu, ocarinis ga i ubacis u svoj auto, a u saobracajnoj se u SUP-u promene podaci i upisu novi! Sve legalno naravno!

Jedini problem koji postoji a koji treba da vidis sa majstorom je, da li uz novi motor moras i odgovarajuci drugi menjac, diferencijal, kompjuter i ostale zajebancije!

Link to post
Share on other sites

Sve u svemu, moj predlog ti je, bolje ganjaj petice koje vec imaju 2.0 ili 2.5 motor! Puni su ih oglasi, moze nesto da se nadje!

Varijanta da prepakujes motore i ostale zajebancije izadje mnogo skupo u odnosu na vrednost samog auta kome ionako cena pada iz dana u dan...

Link to post
Share on other sites

Najmanji problem je prerada i ubacivanje drugog motora, preracunas se jel se isplati i pun gas :preved:

Link to post
Share on other sites

pa otprilike ... koliko das za jednu registraciju 3.5 motora .... toliko te izadje ubacivanje manjeg ... sacekaj da ti istekne ta registracija i onda ubaci manji ... isto ti dodje

Link to post
Share on other sites

Invalidi su mi poumirali, na moju zalost. A mislim da bi mi bila najbolja opcija da se navozam sa tek registrovanim autom, pa kao sto DRAGANCE kaze, onda sredim kompletnu stvar oko motora. A sto se tice registracije od 23000 dinara to mi je prihvatljivo za budzet. Da, nije iskljuceno da se ne mora menjati racunar, menjac i diferencijal (I to je trosak). Posle vikenda cemo dati konacnu odluku. Papir trpi sve.

Link to post
Share on other sites

Drugari stanje stvari stoji ovako. Od opreme bmw nema samo kozu i inace je `92 godiste (air bag za vozaca, digitalna klima, siber, nasloni za ruku, felne, plin, metalik sivkasto nebo plava boja, nigde udaran ha ili je lepo uradjen, enterijer ocuvan maksimalno, ima muziku, motor nije pran suv kao barut hocu reci prasnjav, registrovan do decembra, automatski menjac sa kikdaun ili ti sport kako ga ko zove, gume dobre). Inace sva 4 amortizera zrela za zamenu, pumpa za benzin zuji ubija samo sto nije crkla. E sad, ima jedan problem za koji mislim da je protokomer ili regulator pritiska benzina. Na ler gasu auto ima ne ravnomeran rad, podize ler gas sa 200 pa do 2500 obrataja i radi u tom opsegu nekad vise nekad manje obrtaja. Frajer kaze da kada ga vozi na plin dolazi do cestih detonacija, a kada sam mu pritisnuo kutiju filtera vazduha i deo creva koji vodi do protokomera umirio je ler gas i to samo onoliko koliko sam drzao. Sta moze biti kvar??? Njegova izjava navodno FALS VAZDUH vuce.

Link to post
Share on other sites

Sto se tice tih detonacija,kontaktiraj babic-a,on ce to lepo da ti sredi. Decko radi plin i koliko vidim,zna svoj posao!

Link to post
Share on other sites