Glava od 2.5 24v vs. glava od 2.0 24v


Recommended Posts

sve je razlicito, drugaciji odlivak, kompresioni prostor, sedista ventila i velicina istih !!! naravno u isisno izduvni kanali !

...samo na OKO su iste, pa nije dzabe skuplja 2.5 tri puta u odnosi na 2.0 !!! (mislim na polovnu da ne bude zabune)

...razlicita usisna i izduvna bregasta, precnik ventila i usisnih i izduvnih veci za 3mm kod 2.5 u odnosu na 2.0, kanali isto, jedino su opruge, hidropodizaci i ostala ne toliko bitna boranija iste !!!

...eto, jel te jos nesto zanima !? :preved:

Link to post
Share on other sites

Pa posto sam saznao da mi je na autu ta glava bila kad sam ga kupio nakon sto je crkla, malo sam se zacudio kako je sve to radilo i auto isao kao lud, naravno nakon zamene glave (par meseci) saznam da je opet stavljena glava od 2.0 pa rekoh da vidim sta da radim sa tim i hoce li mu to nesto skoditi, a posto nisam neki znalac (jos uvek nisam doktorirao bmw-a) zato sam pitao ovde jer znam da ima par njih koji jesu, ali se niko od njih ne oglasava nazalost.... Misko tebi hvala sto si se potrudio da mi saznas sve to i bas me zanima tvoje misljenje u vezi svega ovoga :preved:

Link to post
Share on other sites

moje misljenje, trazi glavu 2.5 ili ceo drugi motor ako ces da juris konje !!!

...sa tom glavom si vec ustinut i glupo je raditi nesto na motoru kad ti je osnova sjebana !!!

...a ako ti je dovoljno to kako ide (cisto sumnjam) glava od 2.0 ce vrsiti posao do daljnjeg pod uslovom da je uradjena kako treba !

...e sad ko i uvek posle ... nema kajanja, sto si uopste stavljao glavu 2.0 na auto ako hoces da ga sredjujes ???

...to je po meni samo krpljenje za dalju prodaju ili penzionersku voznju !!! :preved:

Link to post
Share on other sites

Evo konkretno/sori sto se neoglasi ranije/razlike:25x45 velicina izduvnih kanala na obe glave s tim sto su na 2,5 ventili veci za 2,5mm...Usisni kanali26x38na 2,0 i 25x44 na 2,5 motoru kao i veci usisni ventil za 3mm.Bregaste su iste hidro podizaci /sem razlike u proizvodjacu/isti,lanci ,španeri,zupcenjei isto.Mane:osecaj nedostatka vazduha na velikim obrtajima od otprilike5800-900 pa navise, veci stepen kompresije sto znaci da nebi mogao da se ugradi turbo.Prednosti:mnogo bolja vuca sa malih obrtaja zbog povecane kompresije , mnogo jaca i izdrzljivija glava nego 2,5/koja cesto puca/ , dosta jeftinija u nabavci.prednosti i mane pa odlucite sami :preved:

Link to post
Share on other sites

...ajd jos preciznije da ne bude zabune:

usisni ventili kod 2.5 33.0mm

usisni ventili kod 2.0 30.0mm

razlika 3mm !!

izduvni kod 2.5 30.5mm

izduvni kod 2.0 27.0mm

razlika 3.5mm !!!!! :preved:

...bregaste po fabrici nisu iste, ni usisna ni izduvna ! ...mozda na oko ali fabrika kaze drugacije !

a sto se tice povecanog kompresionog odnosa to bas i nije zdravo sa obzirom kakvo gorivo vozimo, bolje je spustiti 2.5 glavu nego staviti 2.0 zbog remecenja struje gasova i ventilacije samoh cilindara !

...kada se stavi glava od 2.0 na blok 2.5 precnik komore je manji za oko 4mm i prilikom strujanja gasova preko te ivice (zuba) javljaju se turbulencije koje nisu dobrodosle i sama ivica se previse zagreva sto moze dovesti do samodetonacija koje su vec blize samim dizanjem kompresionog odnosa, donekle se moze ispraviti pravljenjem konusa, ali su 4mm ipak OGROMNI u ovakvoj mehanici gde se sve meri stotim delovima milimetra !!!

...e sad, ko se razume moci ce da izvuce neki zakjucak, a svim ostalim ostaje samo da veruju majstorima ! :preved:

...i to dal MNOGO bolje vuce iz nizih obrtaja najbolje je probati, sve je relativno ali ja nisam primetio neku VELIKU razliku !

Link to post
Share on other sites
...ajd jos preciznije da ne bude zabune:

usisni ventili kod 2.5 33.0mm

usisni ventili kod 2.0 30.0mm

razlika 3mm !!

izduvni kod 2.5 30.5mm

izduvni kod 2.0 27.0mm

razlika 3.5mm !!!!! :o

...bregaste po fabrici nisu iste, ni usisna ni izduvna ! ...mozda na oko ali fabrika kaze drugacije !

a sto se tice povecanog kompresionog odnosa to bas i nije zdravo sa obzirom kakvo gorivo vozimo, bolje je spustiti 2.5 glavu nego staviti 2.0 zbog remecenja struje gasova i ventilacije samoh cilindara !

...kada se stavi glava od 2.0 na blok 2.5 precnik komore je manji za oko 4mm i prilikom strujanja gasova preko te ivice (zuba) javljaju se turbulencije koje nisu dobrodosle i sama ivica se previse zagreva sto moze dovesti do samodetonacija koje su vec blize samim dizanjem kompresionog odnosa, donekle se moze ispraviti pravljenjem konusa, ali su 4mm ipak OGROMNI u ovakvoj mehanici gde se sve meri stotim delovima milimetra !!!

...e sad, ko se razume moci ce da izvuce neki zakjucak, a svim ostalim ostaje samo da veruju majstorima ! ;)

...i to dal MNOGO bolje vuce iz nizih obrtaja najbolje je probati, sve je relativno ali ja nisam primetio neku VELIKU razliku !

:D :) :good:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...