Recommended Posts

Pozdrav,

vec dugo vozim e30 318i i sada bih presao na nesto mladje. Gledam po oglasima 525tds e34 pa me zanima vase misljenje koliko je realna cena dobrog auta godiste 1994-95-96 i da li je moguce naci 2.5tds koji je u dobrom stanju. Na sta treba obratiti paznju, koliko moze da predje taj motor ako je dobar i ako se odrzava. Hvala za informacije i savete

Puno pozdrava

Link to post
Share on other sites
Pozdrav,

vec dugo vozim e30 318i i sada bih presao na nesto mladje. Gledam po oglasima 525tds e34 pa me zanima vase misljenje koliko je realna cena dobrog auta godiste 1994-95-96 i da li je moguce naci 2.5tds koji je u dobrom stanju. Na sta treba obratiti paznju, koliko moze da predje taj motor ako je dobar i ako se odrzava. Hvala za informacije i savete

Puno pozdrava

Cijena uveliko zavisi od kvaliteta i izgleda auta. Ne znam kako se krecu u Srbiji. Ako je odrzavan motor moze preci samo 2-3 miliona km. Obratiti paznju na Bosch elektroniku (vezana prakticno za sve nepravilnosti rada motora) i pumpu, sistem za hladjenje (bolna tacka - visko), letvu volana, zadnje amortizere (ako je karavan - jer su samopodesavajuci pa kostaju malo bogatstvo), el. dizna (ako se osjeca nafta), lufter ili protokomjer (ako slabo vuce) i td, i td...

U stvari, najbolje je povesti nekoga iz bmw kluba :good: . Moj predlog.

Link to post
Share on other sites

Bolne tacke:glava,elektronika boš pumpe,4-ta el dizna sve ostalo uz redovno odrzavanje traje dovoljno da budes zadovoljan autom.PS e34TDS nema ni letvu ni protokomer.Letva i protokomer su se poceli ugradjivati u 5-tice e39 TDS kad je i modifikovano i poboljsano ubrizgavanje nafte :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Motor je u potpunosti isti od 94-te od kad se ugradjuje pumpa sa vratom precnika 72 mm umesto dotadašnjih 50mm izmenjen je komp ,deo instalacije i dodat protokomer .citaj pazljivije :prankster2:

Link to post
Share on other sites
Bolne tacke:glava,elektronika boš pumpe,4-ta el dizna sve ostalo uz redovno odrzavanje traje dovoljno da budes zadovoljan autom.PS e34TDS nema ni letvu ni protokomer.Letva i protokomer su se poceli ugradjivati u 5-tice e39 TDS kad je i modifikovano i poboljsano ubrizgavanje nafte :prankster2:

Hvala na informacijama.Bolna tacka : Glava - sta se njoj desi pod kojim uslovima i na kojim kilometrazama ?

Neka priblizna cena za E34 525tds u dobrom stanju ?

Koja ja cena sredjivanja elektronike bos pumpe i el dizne da bih znao o kojim ciframa je rec.

Gde treba gledati karoseriju? Gde im je boljka da trule ?

Jos jednom hvala na informacijama.

Link to post
Share on other sites

Ja bih rekao da ne trule! Sem ako nije negde udaran. Karoserija je pocinkovana i tu neces imati problema,sem kao sto rekoh,ako nije udaran. Eventualno oko sajtni ako su se sankale niz neki ivicnjak ali to je sve. Moja kocka je '84. godiste i nije trula nigde pa ti vidi!

Link to post
Share on other sites

Treba da imas u vidu da su svi dizeli presli dosta veliku kilometrazu (30-40 hiljada godisnje puta godine starosti).Neko ga moze da unisti sa 200000 a neki se jos dobro drzi i sa 400000.Gledaj sta izbacuje na auspuh,kako pali,da li dize temperaturu,kakav mu je trap,da li je udaran i sl....

Link to post
Share on other sites
Motor je u potpunosti isti od 94-te od kad se ugradjuje pumpa sa vratom precnika 72 mm umesto dotadašnjih 50mm izmenjen je komp ,deo instalacije i dodat protokomer .citaj pazljivije :suicide2:

Zahvaljujem na info, ne radi se o citanju vec o vjerovanju na rijec. Mada i nije me bilo tesko prevariti kada motori nose istu oznaku i imaju iste karakteristike. Logicno je bilo za ocekivati da su potpuno isti. :preved:

Link to post
Share on other sites