Recommended Posts

Molim za neki savet..od ljudi koji su imali i resili problem .koji ja imam..da mi malo pomognu da resim ovaj problem oko brujanja u zadnjem delu auta..Evo sta se desava..Kada krecem,nema cimanja,lupanja itd,,kada ga vozim bruji,,kardan koliko ja mogu da ocenim,,stisnem kvacilo,ne bruji,,(to cisto da iskljucimo ,ono ,mozda su gume felne itd)Kada dajem mao zesce gas,,narocito u krivini zacuje se tatata,,ispod ,,kao da kardan lupa ,,tj seta gore dole..Jedan moj prijatelj licni poznanik ,,iz BMW KLINIK,,Zoki,,mi rece da je otprilike zadnji lezaj kardana,onaj blize diff..Ja sam juce auto stavljao na dizalicu kod nekog majstora koji nije mogao vizuelno da utvrdi,,ili jeste(posto ja nisam bio sa njim,da i ja bacim pogled),o cemu se radi..kaze da nezna u cemu je problem..Navodi mi kao moguce,,nesto oko transmisije,menjaca,korpa,plivajuci zamajac..Ja nisam strucnjak,ali to sve pobrojano bi moralo da se malo drugacije manifestuje,,korpa,,melje,kvacilo ne odvaja kako treba,,znam ,imao sam iskustva,,oko zamajca nisam do sada..Molim ljude dobre volje ,da ako neko ,zna onako otprilike sta bi moglo da bude...da mi pojasni,,da ne ulazim u neke avanture ,,koje ce skupo za dzabe da me kostaju..Hvala svima..unapred..

Link to post
Share on other sites

Hvala svima na dobrodoslici...Moze li mi neko objasniti ,gde da postavim ,neka pitanja ,,u vezi mog auta i problema koje imam,,pa da mi neko eventualno pomogne oko resavanja istih...savetom,ili moguce da je vec neko imao slican problem,i kako ga je resio..Hvala svima jos jednom..

Link to post
Share on other sites

Pozz! Sto se tice problema brujanja, kazes da kad stisnes kvacilo, ono prestaje. To navodi da nije problem oko diferencijala jer se kardan okrece bez obzira na to dal' je kvacilo ukljuceno ili ne. Imao sam slican problem na golfu dvojci. Brujalo je u voznji i to samo prilikom usporavanja tj. kocenja motorom, dok je pod gasom bilo sve normalno. Menjac je bio u pitanju. E sad, ovde je prica o dva razlicita pogona, ali mozda ima slicnosti u simptomima. Nadam se da je bar malo pomoglo. U svakom slucaju, moj savet je da nadjes dobrog mehanicara da to proveri. Pravi majstor ce na prvi zvuk ustanoviti o cemu se radi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...