Obd 2 prikljucak ne radi


Recommended Posts

Poz Ljudi......

Imam u garazi neku sedmiicu kojoj je trebalo otljucati tv da moze da radi u voznji da ne izlazi ono upozorenje o sigurnosti.Reklo bi se jednostavna operacija od 2 minuata ali......:)

Znaci koji god diajagnosticki uredjaj prikljucim ne funkcionise......Probano sa Edaibasom,Bmw Scenerom,Diagan-om,ovim jeftinim kineskim sranjima sa bluetooth-om i nista ne radi....Jednostavno svaki program prepozna kabal sve lepo krene i na kraju kaze da nije u stanju da komunicira sa Ecu....Probao sam na svom autu sve funkcionise,znaci nebi trebalo da je do hardwera i softvera i u meni:)Elem probao sam da skinem klemu,da ga kao resetujem po seljacki....gledao sam prikljucak da nije korodirao....Cak vadio GM modul i proveravao sve kontakte i nista.Sve u najboljem redu.Na autu apsolutno sve funkcionise nema nikakvih problema niti upaljenih gresaka barem ono sto se vidi na tabli...Ponovo sve osigurace isproveravao sve nanovo prikljucio i opet nista...Da covek odlepi...Celo popodne trazim neku slicnu temu na internetu ali ni google mi danas nije drug......ne uspevam da nadjem nista.

Jedino sto mi je sumnjivo je prilicno slab akumulator od jedva 11.98 V na samom izvoru ali to nebi trebalo da izaziva da ne radi obd2????

Jel imao neko slican problem i ako jeste kako je resio.....Ili ako neko ima konstruktivan predlog jel sam trenutno u corsokaku sa glavoboljom.....

Danke

Link to post
Share on other sites

Hm....dakle da odgovorim sam sebi......Usrani Bmw cim malo ostane bez struje javljaju se gremlini.....Ustvari cim sam prikljucio akumulator na brzo punjenje onako ne skidajuci ga sa auta proradio obd bez problema..

Link to post
Share on other sites