nagrizena hauba


Recommended Posts

brat je pre neki dan parkirao u nekoj podzemnoj garazi svoju peticu, i izgleda da je kapljala neka kiselina sa krova, pa mu je nagrizla lak... a nije bas da se ne vidi... imate li mozda neki predlog?

hvala :preved:

Link to post
Share on other sites

da nije slucajno montazna garaza i da nije slucajno mokro bilo???ne vjerujem da ista moze pomoci sem lakiranja ako je nagrizena farba...mozda da probate smirglanje sa vodobrusnim 2000 pa poliranjeali ni tu nema srece ako je farba nagrizena.

Link to post
Share on other sites

ako je bas nagrizeno, znaci ako ti je izgoreo lak nema mu spasa sem da se lakira... meni su tako kompakt-a nagrdili, al meni je krov, hauba i malo sa strane.... to mi je neko namjerno uradio...

Link to post
Share on other sites

pa da, bas je nagrizena. vidi se kao da je oguljen taj jedan deo...

a da li bi onda morala cela hauba da se farba? i opet, zar nece drugacije izgledati nego ostali deo auta? siva metalik boja je u pitanju, isti kao moj na thubnailu...

Link to post
Share on other sites

pa znas kako, ako nadjes bas dobrog lakirera onda ne treba da radis cijelu haubu nego da je flekujes, al to jedino kod nekoga ko ce ti profesionalno odradit.... mada bi ja da sam na tvom mjestu citavu haubu odradio...

Link to post
Share on other sites

pfff, kad ja ne znam ovde u ns gde ima pouzdanog lakirera...

ajde novosadjani pogledajte ovu temu :preved: :suicide2:

a predstavu o ceni jel ima neko?

hvala

Link to post
Share on other sites

Pa Gabika u Kacu je najbolji, ali zato verujem da je i najskuplji...Njega preporucujem...

dakle adresa i to:

Gabika

1.

Novi Sad, Dimitrija Avramovica 11 (kod picerije "Cao")

tel: 021/47-37-204

2.

Kac, Kralja Petra I 115

tel: 021/ 712-839 i 021/710-009

ako neces njih otvoris telefonoteku i nadjes, farbara bar imas kolko volis... :preved:

Link to post
Share on other sites

Imam manje strasan problem od cruise5, pa ako neko zna... Naime, auto mi je bio parkiran ispod nekog zimzelena i kapljala je smola od drveta na krov i staklo. Ne mogu to nikako skinuti. Evo ima vec 10 meseci sigurno.

Link to post
Share on other sites

probaj polir pastom ako je bas zabagrelo. a inace imas da kupis poseban preparat za smolu i srćkice od mvica :preved: pa cisti

Link to post
Share on other sites

u principu , ako je samo lak ostecen , onda ide samo lakiranje , ako je zagrizao do lima .... onda moras to da das nekome proverenom , svaki lakirer zna da farba , ali ne zna svaki da udara neprimetne fleke ....

Link to post
Share on other sites

ovde se to cesto desava ljudima posle subotnjeg izlaska jer ima nekih klinaca sta im je zanimljivo glecerinom prskati aute pa se fleke pojave posle par dana..

ali su zato neki od tih klinaca na kirurgiju poslani jer su uhvaceni u tome poslu

a kako ostali kazu samo dobro farbanje moze da rijesi tvoj problem

Link to post
Share on other sites

Svaki BMW ima broj svoje boje i lakirer ako ista zna ne moze pogrijesiti u mijesanju. Ako to ne odradi kako treba onda kod njega ne treba nikada vise ni ici. Sto se smole tice Polir pasta u boji i trljanje dok ruke ne utrnu, tesko ali efikasno.

Link to post
Share on other sites

zavisi kakav je majstor i kakvu opremu ima...dobro opremljenom limaru uopste nije problem pogoditi boju...

ne preporucujem flekovanje...tesko da se moze odraditi na haubi,fleke se rade nedje pri ivicama a ti bi u tom slucaju morao farbati pola haube a ne vjerujem ni u cijeni da ce ti biti neka razlika...a i majstoru je lakse cijelu da ti lakira nego da izvlaci prelaz...daj slike...

Link to post
Share on other sites
eeeeh, nije tako lako pogoditi boju (nijansu) kao sto vi misliteee...

Sve moze brate samo ako odes kod pravog,da ne verujes sta mogu da rade sa bojom

Link to post
Share on other sites