Recommended Posts

imam 324d iz 86 godine koji sam skoro kupio .imam problemcic sa njime .mislim da je menjan diferencijal ili menjac na njemu,a posto je bivsi vlasnik preminuo neznam koga da pitam sta je radjeno.da li je normalno da na 2000 obrtaja auto ide 90 km/h?a i potrosnja mi se krece oko 10 litara

Link to post
Share on other sites

Zavisi pod kojim okolnostima si gledao ekometar...nizbrdo,uzbrdo,ravno i zavisi kako si vrsio pritisak na papucu gasa...Ali ja mislim da ne postoji covek koji bar 50% ne zeva u ekometar :preved:

Link to post
Share on other sites

Ako je auto 86 god,onda on ima obicnu boš pumpu na sailu i nema sa cega da cita podatak za ekonometar :) tako da nemoj da te zamaraju nebitne stvari :prankster2:sem toga tvoj model fabricki nema sat sa ekonometrom, vec to znaci da je neko menjao sat :)

Link to post
Share on other sites
I ja mislim da je to jaka potrosnja za tu brzinu... :)

hvala na savetima ,ali ne trosi toliko pri 90 vec je to prosek na 100.nema ekonometar nec je tabla bez njega.odvezao sam ga kod majstora koji mi odrzava kamione i on kaze da je moguce da je diferencijal stavljen od benzinca .mislim da je potrosnja velika,mada kod mene u krusevcu ih ima malo tako da nemam koga da pitam.njemu je fabricki koliko znam potrosnja 8 litara.inace ne vozim ga brzo ne preko 100 km/h.a i posumnjao sam na njega jer mi auto slabo ubrzava.moguce da potrosnja potice od starih dizni .nisam stigao predhodnog vlasnika da pitam sta je sve radio na njemu,tako da za dizne mislim da treba da se menjaju.inace pali kao mina

Link to post
Share on other sites
hvala na savetima ,ali ne trosi toliko pri 90 vec je to prosek na 100.nema ekonometar nec je tabla bez njega.odvezao sam ga kod majstora koji mi odrzava kamione i on kaze da je moguce da je diferencijal stavljen od benzinca .mislim da je potrosnja velika,mada kod mene u krusevcu ih ima malo tako da nemam koga da pitam.njemu je fabricki koliko znam potrosnja 8 litara.inace ne vozim ga brzo ne preko 100 km/h.a i posumnjao sam na njega jer mi auto slabo ubrzava.moguce da potrosnja potice od starih dizni .nisam stigao predhodnog vlasnika da pitam sta je sve radio na njemu,tako da za dizne mislim da treba da se menjaju.inace pali kao mina

To vec menja situaciju...Podji stani,gradska voznja moze da povuce vise. Ili...lose ustelovano paljenje na bos-pumpi ili dizne... :)

Link to post
Share on other sites
To vec menja situaciju...Podji stani,gradska voznja moze da povuce vise. Ili...lose ustelovano paljenje na bos-pumpi ili dizne... :preved:

hvala druze provericu kod majstora.ja mislim da su ajpre dizne,mada pali ko lud zimus,menjao sam mu grejace mozda zbog toga pali dobro

Link to post
Share on other sites