Bi Xenon za e90 Facelift, i jos ponesto


Recommended Posts

Pozdrav,

Kupio sam 2009 facelift bmw al nazalost nemam xenone. Far u sebi ima one okrugle öci"( angel eye?) tako da gledajuci neke slike xenona, vidim da izgledaju skoro ko fabricki, jednom recju extra.

Tako da bih voleo da ih ugradim. U radnji u kojoj sam stavljao zastitu, mi traze 600e (300 po kompletu) uz napomenu da treba 2 kompleta jer je takav far. Potrazio sam jos na nekim mestima i u nekoj radnji u Belvillu dobio ponudu 280e sa ugradnjom, stim da nisam siguran dal nije nesto momak pogresio tj da li je potreban jos jedan komplet.

Kakva su vasa iskustva o xenonima, da li bi mogao da imam neke probleme na granici itd...( cuo sam da mora prskalica za far itd..), i da li bi mogli da mi preporucite gde pouzdano da ih ugradim...

Takodje da li me mozete uputiti na neku radnju sa styling opremom za BMW 3 2009 recimo uzeo bi onaj cover kljucaonice za vozaceva vrata itd...

Hvala pozdrav

Link to post
Share on other sites

Da li nema fabricki xenon??

A to za granicu sam nesto nacuo i nije mi jasno da masa vozila imaju fabricki xenon i sta se desava sa njima kad dodju na granicu???I nemaju svi modeli prskalice farova.

Link to post
Share on other sites

Po EU standardnima moraš imati perače farova ako imaš xenone- ali niko ti neće praviti problem na granici, meni bar nisu a dosta sam ih prešao sa prošlim kolima. Dva kompleta za ugradnju? Prvi put čujem... Ako ćeš aftermarket bi-xenone, moja preporuka ti je mini morimoto, ali obavezno verzija za metalnom klapnom i kućištem- oko 300e je set, +ugradnja + sijalice. Neko u BG je radio baš njihov program, oko 450e je bilo sa ugradnjom za AR156.

Link to post
Share on other sites

Da li nema fabricki xenon??

A to za granicu sam nesto nacuo i nije mi jasno da masa vozila imaju fabricki xenon i sta se desava sa njima kad dodju na granicu???I nemaju svi modeli prskalice farova.

Izvini nisam shvatio pitanje. Kolko sam shvatio fabricki xenon u Delti sad kad bi hteo morao bi da ide komplet sa ugradnjom prsalica i kostao bi boga oca.

Link to post
Share on other sites

Po EU standardnima moraš imati perače farova ako imaš xenone- ali niko ti neće praviti problem na granici, meni bar nisu a dosta sam ih prešao sa prošlim kolima. Dva kompleta za ugradnju? Prvi put čujem... Ako ćeš aftermarket bi-xenone, moja preporuka ti je mini morimoto, ali obavezno verzija za metalnom klapnom i kućištem- oko 300e je set, +ugradnja + sijalice. Neko u BG je radio baš njihov program, oko 450e je bilo sa ugradnjom za AR156.

Hvala na savetu, mozes li mi preporuciti neki pouzdan servis gde bi mogao to da ugradim, takodje da li uz taj set mogu da zamenim i ubacim i xenon angel eyes (ove krugove u faru :-)) mesto ovih halogenih koje vec imam

Link to post
Share on other sites