Recommended Posts

pozdrav svima! imam problem na e34 da mi je u toku voznje ispraznio skroz akumulator, a farovi i instrument tabla jedva svetle. sreca pa sam imao rezervni akumulator i dodjem do kuce... proverim da li puni alternator i skinem klemu, auto se odmmah ugasi (na plin). zakljucim da je do alternatora i skinem ga da pogledam cetkice, a one skroz istrosene. stavim nove, vratim alternator i kada sam stavio kleme pocelo je da varnici... probao sam vise puta, ali neuspesno... nisam trenutno u mogucnosti da ga teram kod elektricara, pa molim za pomoc. da li je iko imao slican problem? da ne vuce struju mozda???

Link to post
Share on other sites

mozda nisi nesto lepo sklopio,to treba sad videti...alternato struja,nema tu samo cetkica ima i dioda itd..

i alternator nemoras da skidas kleme dok auto radi...tada ce varniciti pogotovu ako je aku prazan....i nije preporucljivo ....

Link to post
Share on other sites

ma nisam rasturao ceo alternator. skinuo sam regler, zamenio cetkice i vratio ga. znam da treba malo da zavarnici kad se stavljaju kleme, ali ovo je bas mnogo. ne dozvoljava da pipnem akumulator, a kamoli da stavim klemu...

Link to post
Share on other sites