Recommended Posts

na E 34 poodavno sam menjao ulje u kočnicama(7-8)godina.Onda je tu stavljen castrol dot 5...po preporoci proizvodjača ovu tečnost treba menjati na 1-2 godine.Ovaj automobil ne vozim tako često-za 12 godina sam prešao oko 50 000 km.,da li je vreme da ga zamenim.Ujedno da pitam:u isto vreme sam menjao kaiš za alternator i vodenu pumpu i sl.....kada je potrebno da njega zamenim...auto je ukupno prešao 149000 km.

Link to post
Share on other sites

Koliko si presao sa kaisem?

Preporucuje se zamjena glicerina svake trece godine, posebno kad auto je opremljen ABS-om.

Ja sam to radio prije mjesec dana. Sad ABS radi mnogo tise i sve mi se cini da i ASC+T je brzi, tj. prezicniji.

Link to post
Share on other sites

Cak u nekim starim knjigama za BMW stoji da se menja jednom godisnje a u praksi kod nas sa ne menja dok nesto ne procuri,pa se i tada samo doliva,mora da bude po specifikacijama iz knjige jer ce svako nekvalitetno "pojesti" gumene delove sistema!

Link to post
Share on other sites

Cak u nekim starim knjigama za BMW stoji da se menja jednom godisnje a u praksi kod nas sa ne menja dok nesto ne procuri,pa se i tada samo doliva,mora da bude po specifikacijama iz knjige jer ce svako nekvalitetno "pojesti" gumene delove sistema!

Link to post
Share on other sites
Eto vidis da moram i ja to mijenjati.

BMW Assistance je tu za brata!!! Samo ti treba litarka ATE DOT 4, Coce i sendwich sa prsutom, majonezom, mijesanom salatom a moze i feferonka.

Link to post
Share on other sites