Recommended Posts

Da li neko moze da mi pomogne i kaze kakva greska je u pitanju. Na displeju mi se povermeno javi ova greska "PROG. ENERG. CAMBIO" (kompijuter je na italijanskom jeziku i cambio znaci promena, postoji opcija i za nemacki jezik)i tada osecam da mi se menjac drugacije ponasa odnosno da "grublje" prelazi iz brzine u brzinu (blazi udari) a katkad kao da postoji nesuglasica izmedju "kolicine" gasa i rada menjaca, kao da je losiji odziv na gas. Kada se iskljuci ova greska (samo nakon gasenja i ponovnog paljenja auta) onda nema nikakvih problema i sve radi savrseno.

Pre 20 km sam uradio servis menjaca, ubacio novu agm bateriju, ali se i dalje ova greska javlja-izludjuje me!!!

Jos da dodam da sam pre 1000 km izvrsio zamenu GM Modula jer je imao problem i vukao mi je struju - ubacen je orginalni (ali polovan deo) nakon cega se pocela javljati ova greksa. Da li je moguce da i ovaj modul nije dobar i da dodje do ovog problema.

Obisao sam vise dijagnosticara, brisali su mi greske prilikom dijagnostike ali se ova greksa opet javljala. Razliciti su stavovi od toga da je ovom autu boljka menjac i da vozim ovako dok ide :-) pa reparacija menjaca do toga da imam problem sa elektronikom...

Na kraj usam otisao do "Delta motorsa" na dijagnostiku i kazali su mi da postoji greska u komunikaciji izmedju EGS i DUE (ILI DDE nisam sigiran), postoje greske u komunikaciji i sa ostalim uredjajima i potrebno je izvrsiti reprogramiranje sto oni ne rade dok se ne potpisete da preuzimate rizik jer moze da se zablokira auto :-(

Molim za savet ili za pomoc ako je neko ima ovo neprijatno iskustvo!

Link to post
Share on other sites

U Delti su ti rekli da treba da urade update softvera. Nisam imao problem kao ti ali sam radio update na mom autu u BMW Stefanovicu i oni, za razliku od Delte, nisu trazili nista da se potpise ali su zbog toga bili za 1000 dinara skuplji. Update softvera me kod njih kostao 4000 dinara i vredi svaki dinar. Mrsko mi da se ponavljam, pisalo se o tome na forumu, koristi pretragu i naci ces sigurno.

Nisam siguran da li ce update resiti tvoj problem ali mislim da vredi probati jer se moj auto posle njega dosta bolje ponasa.

Link to post
Share on other sites

ITA (cambiare) = zameniti , promeniti

cambio manuale = rucni menjac

cambio automatico = automatski menjac

cambiare la marcia = promeniti brzinu

u tvom slucaju se ocigledno misli na sam menjac

poz !

Link to post
Share on other sites

GM menjači koji su se ugrađivali u e39 525d,530d i X5 >10/2003 su generalno problematični.Džaba da mu sad radiš servis,obilaziš majstore i sl,sad je kasno.Nađi drugi menjač ili tvoj otvori mada će te ova druga opcija više koštati i malo je majstora koji rade aut.menjače.

Link to post
Share on other sites