Recommended Posts

Interesuje me ima li nizi profil gume nekih prednosti, osim estetskih?

Prvenstveno performanse, trakcija manja ili veca i slicno, koje su razlike?

Znaci mislim recimo prednosti gume 205/50 u odnosu na 205/55?

Link to post
Share on other sites

ja znam kad predjem sa 195/65 na 195/50 osecaj je kao da vozim drugi auto.mnogo je ostriji na volanu,bolje lezi i ne znam dal tripujem,ali mislim da mi auto i bolje ide.. :)

e sad to je kod tebe mala razlika,ne verujem da ces da osetis neke promene,ali ja bih stavio 205/50 ili cak kroz 45...

Link to post
Share on other sites

manja udobnost u upijanju rupa, bolji odziv na upravljanje jer se guma manje uvija, km sat neće pokazivati realno i ta estetika je pod znakom pitanja na kom je autu

Link to post
Share on other sites

manja udobnost u upijanju rupa, bolji odziv na upravljanje jer se guma manje uvija, km sat neće pokazivati realno i ta estetika je pod znakom pitanja na kom je autu

zasto ne bi pokazivao realnu brzinu ako mu informacija dolazi sa diff-a ?

Link to post
Share on other sites

promena imena nije uticala na kvalitet.

pa ako su tockovi veci ili manji od onih sa kojima je dif kalibrisan, pokazivace razlicite brzine, logicno, zar ne?

sto se teme tice, nema bocnog uvijanja pa je samo to dovoljna prednost. Karakteristike opet zavise od proizvodjaca... i tako. mana ima milion ako se auto koristi za svaki dan, na nasim putevima.

Link to post
Share on other sites

Ljeti 225/45/17, po zimi opet alu felge ali 195/65/15. Auto za ne prepoznat, takav je i osjećaj u vožnji, kao da vozim matorog jumbaša poslije formule. Taman da malo trap odmori preko zime. A sad će 15 april. :dance3: :dance3: :dance3:

Link to post
Share on other sites