Recommended Posts

hteo bih da menjam svoj 318i 85god, za 320i 90god, 320 ima abs servo el podizace sprotska sedista klimu i jos neke opreme dogovorili smo se da menjamo kljuc za kljuc ali sad mi kaze da ima neke probleme da trokira nesto kaze ima neke probleme sa vakumom, pa sad da pitam sta mu to moze biti? ne razumem se u taj vakum nikako :D pa dal se to moze srediti ili da odustajem od te ideje

Link to post
Share on other sites

pitao sam ga malo detaljnije da mi objasni. kaze da auto upali, variraju mu obrtaji i nekad slabo primi gas.... sad tu moze da bude svasta jel mozda neko imao slicne probleme? i sta da gledam najvise oko motora da bi znao prilicno kakav je motor? ja sam mislio da premerim kompresiju na svim klipovima pa ako bude sve kako treba da menjam mislim da ovde moze protokomer da zeza kablovi svecice nesto tako motoric za ler gas ili sta znam?

Link to post
Share on other sites

Ako je motronik a treba da jeste,onda ima jedan vakum za regulator pritiska goriva,i jos jedan za servo.

A to sto trokira moze da bude do regulatora,ler ventila,protokomera,dizni,kablova,svecica,pumpe................

Znaci igranka!!!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Proveri kompresiju obavezno i verovatno moze biti protokomer. Kada ga upalis tesko i kada pocne da radi i varira ler gas obrati paznju da li se oseca benzin, ako se oseca ugasi auto, otvori haubu i skini ono crevce sa protokomera ili tvz, regulatora pritiska i ako i dalje curka gorivo, onda je resen problem. Zameni ga drugim ispravnim i vozi...

Link to post
Share on other sites

vidjecu da povedem jos nekog iskusnog maistora pa da i on pogleda, ne bi da uzimam macka u dzaku :) a svidja mi se bmw, siroki stop, ima 15ke petokrake, klima servo abs centralno alarm bord comp el podizaci el siber skoro sva oprema.

Link to post
Share on other sites