Recommended Posts

Evo mog problema ako ima clanova da mi pomognu:

Vec neko vreme sam primetio da mi se auto ponasa kao automatic tj. kada stanem uzbrdo ne moram da pritiskam kocnicu! Mislio sam da je u pitanju mehanicki kvar, disk, plocice ali kada ispustimo vazduh iz kocnice vidno mi se spusti kocnica i postaner meka, normalna. Dva puta smo ispustali vazduh ali se opet nakon nekog vremena ublokiraju prednji tockovi, ne mmogo ali prikocuju.

Nakon neke voznje opet postane visoka i kruta i koci mi auto. Na duzim relacijama se 'otkoci' i vozim normalno ali u gradu se prilicno ublokira.

Da li mi neko moze reci da li je to vakum pojacivac, servo za kocnice ili kako se vec zove ili mozda se mogu provuci sa necim jeftinijim? Mozda neke gumice ili slicno.

Hvala unapred!

Link to post
Share on other sites

Proverena - OK!

Sada sam ga vozio i sa toplijim vremenom je sve gore...Nisam naglasio da je u pitanju BMW 320i 2000. godiste

Link to post
Share on other sites

pogledaj u kakvom su ti stanju cilindri u klestima, moguce je da oni ne vracaju, hoce tu da se nahvata svega i svacega, a ako su oni u redu onda kocioni cilindar gledaj, pre bi reko da je on nego servo

Link to post
Share on other sites

rasturis celjust i plocice, pa vidis u kakvom je stanju cilindar i ona guma oko njega, hoce da se ta guma pocepa pa moze da zaglavi ili ako je nema hoce da zardja spoljni deo na cilindru, pogledaj, ali ako ti koce oba tocka odjednom, ipak ce biti nesto gore oko glavnog cilindra ili tako nesto

Link to post
Share on other sites

Oba tocka mi koce zajedno, ravnomerno...hocu reci da su zakoceni jednako pa zato i ja sumnjam na nesto ozbiljnije?...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...