Recommended Posts

znam da sam vec postavio pitanje u vezi broja obrtaja( 1400-1500)na leru dok je na benzinu i jasno mi je sta je u pitanju,tj.objasnili ste mi.e sad,pitam ja danas jednog majstora mogu li da zamenim to sto trebam da zamenim kako bi auto dobio normalan rad dok je na benzinu(na plinu je sve o.k.)a on mi kaze da necu nista da dobijem time jer je auto nastelovan!? :) , na rad sa plinom i da to tako mora biti jer je i na njegovom bmw-u 520i tako!da li tako mora da bude?ja mislim da ne iako se u mehaniku mnogo ne razumem.sta vi mislite,ko je u krivu? :lol:

Link to post
Share on other sites

Tog majstora mrzi da radi jer ne moze na tome da te odere!!!Naravno da ne mora tako da bude!Probaj kod ovih sto rade plin,mozda ce neko hteti da ti usaglsi ler gas???? :lol:

Link to post
Share on other sites
Tog majstora mrzi da radi jer ne moze na tome da te odere!!!Naravno da ne mora tako da bude!Probaj kod ovih sto rade plin,mozda ce neko hteti da ti usaglsi ler gas???? :(

gagy,verovatno si u pravu.to je ono,sto se kaze,napunili su gusu pa ih boli k***c za musterije i za posten odnos prema njima.

Link to post
Share on other sites
gagy,verovatno si u pravu.to je ono,sto se kaze,napunili su gusu pa ih boli k***c za musterije i za posten odnos prema njima.

sorry korisnicima sajta na psovkama.jbg iznerviraju te *majstori* za tvoje pare,ali ovo je srbija!

Link to post
Share on other sites

taj auto kada bi bio dobro nashtelovan, i na plinu bi ti radio na 1400

nego je neko tu na leru njemu ili previshe obogatio smeshu ili je previshe osiromashio i na taj nachin oborio visinu lera

auto ti provereno ima blagu knedlu prilikom starta

Link to post
Share on other sites
Probaj da mu smanjis ler na benzin, onda prebaci ga na plin i pusti mu malo vise plina.

Ne znam koji je uredjaj u pitanju ali mislim da na svakom ima poseban tockic za stelovanje lera.Zasto bi dodavo jos plina???Ipak to bolje zna Babic... :( :vampire:

Link to post
Share on other sites

Pa ako smanjih ler gas na benzin u normalu i ako ga prebacas na plin, auto ce da se gasi odmah jer nema dovoljno vazduha/plina. I onda dodas mu malo plina i malo vazduha, onda ga regulises i na plin da radi na isti broj obrtaja kao na benzin.

Link to post
Share on other sites
taj auto kada bi bio dobro nashtelovan, i na plinu bi ti radio na 1400

nego je neko tu na leru njemu ili previshe obogatio smeshu ili je previshe osiromashio i na taj nachin oborio visinu lera

auto ti provereno ima blagu knedlu prilikom starta

knedlu?u prevodu?nastelovan je da na 1500-1600 obrtaja predje na plin sto znaci da cim ga upalim na benzin za sekundu prebaci na plin.nema poteskoca sa paljenjem.u svakom slucaju probat cu sve sto ste preporucili,da bez razloga ne menjam delove,samo nisu dobro nastelovani. :preved:

Link to post
Share on other sites
Pa ako smanjih ler gas na benzin u normalu i ako ga prebacas na plin, auto ce da se gasi odmah jer nema dovoljno vazduha/plina. I onda dodas mu malo plina i malo vazduha, onda ga regulises i na plin da radi na isti broj obrtaja kao na benzin.

a kako che to da mu doda malo vazduha?

brate ostavi ti plin jer ne umesh ni uredjaj da prepoznash a kamoli da delish savete kako se shteluje

bavi se onim u chemu si dobar

Link to post
Share on other sites

Druze ja mislim da je najbolje da ti napravis ler na benzinu,to mozes i sam....onda lepo dodjes do Nisa,javis mi se i ja te odvedem da ti na kompu usteluju plin,mislim onako kad ubace sondu u auspuh i ocitavaju sa nekog instrumenta,ali auspuh mora da ti bude dobro udihtovan!!!

Voleo bih da Babic kaze nesto o ovakvom stelovanju...ili ti kaze sta da uradis konkretno pa da i mi nesto naucimo...osim ako ne krije zanat :preved: :preved:

Ja sam kod sebe uspevao sam da usaglasim ler i u principu znam kako ide ali ipak nisam profi i to prepustam ljudima koji to rade... :preved: :preved:

Link to post
Share on other sites
Druze ja mislim da je najbolje da ti napravis ler na benzinu,to mozes i sam....onda lepo dodjes do Nisa,javis mi se i ja te odvedem da ti na kompu usteluju plin,mislim onako kad ubace sondu u auspuh i ocitavaju sa nekog instrumenta,ali auspuh mora da ti bude dobro udihtovan!!!

Voleo bih da Babic kaze nesto o ovakvom stelovanju...ili ti kaze sta da uradis konkretno pa da i mi nesto naucimo...osim ako ne krije zanat :preved: :preved:

Ja sam kod sebe uspevao sam da usaglasim ler i u principu znam kako ide ali ipak nisam profi i to prepustam ljudima koji to rade... :preved: :preved:

gagy 320i white power,lepo od tebe,ako ne uspem da sredim ovde,cujemo se pa pravac nis.poz! :preved:

Link to post
Share on other sites
gagy 320i white power,lepo od tebe,ako ne uspem da sredim ovde,cujemo se pa pravac nis.poz! :preved:

Evo ti prilike vec u subotu,posto kako si vec video, planiramo malo da se upznamo i vidimo ,prvenstveno mi sa juga,ali naravno i svako ko bi mogao da dodje!!!! :preved:

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
knedlu?u prevodu?nastelovan je da na 1500-1600 obrtaja predje na plin sto znaci da cim ga upalim na benzin za sekundu prebaci na plin.nema poteskoca sa paljenjem.u svakom slucaju probat cu sve sto ste preporucili,da bez razloga ne menjam delove,samo nisu dobro nastelovani. :lol:

imam identican problem na e30 318i m40 isto mi prebacuje na plin cim ga upalim, ler na plinu je oko 950 obrtaja a na benzinu skoro 1500, rece mi mehanicar da mi je takav ler jer mi nije u redu step motor i da probam da ga ocistim.

javi ako nesto uradis a ako je ovaj jbn step motor javljam sta sam uradio.

Link to post
Share on other sites