Recommended Posts

Imam veliki problem sa potrosnjom ulja na e87 116i koji je presao 135.000km.Naime njegova potrosnja je 1l na 1000km.Bio i u Delti i kod Radulovica na dijagnostici medjutim niko nema objasnjenje osim da proizvodjac kaze da se pod normalnom potrosnjom smatra potrosnja do 1,5l na 1000 km.Da li neko moze da mi kaze gde mogunda se obratim i kome za resavanje problema?

Hvala dobrim ljudima unapred!

Link to post
Share on other sites

Gumice ventila+verovatno lose karike ali mi je to nesto rano na 135000km,da nije daj pretrcao jos toliko pa sakriveno?

Link to post
Share on other sites

p.s.1,5l na 10.000km je mozda i realno ali na 1000 je puno,mada ako ti je za utehu u firmi imamo par kedija 2012 godiste i svi trose po najmanje 1l na 1000km i u servisu kazu da je to normalno i da tako treba,niko ih nikad nije video da su dimili plavi dim ali oni uredno popiju tu litru

Link to post
Share on other sites

Ako si iz NS onda je najbolje da uradis kod Cubike,a originalna gumica je oko 4evra po komadu,pa puta koliko ventila,pa ravnanje glave,pa dihung glave pa da se vide karike,dok se ne skine glava niko ti ne moze reci tacnu cenu,mada je glavni simptom losih gumica da zadimi plav dim na prvo paljenje,ne znam da li imas separator uljanih para i kad on ode auto zna da trosi ulje,nemoj tek tako da se upustas u skidanje glave,ja bih se konsultovao sa jos kojim majstorom,moj auto je trosio 1l na 1000km i bile su gumice ventila,ali i vodjice,pa jos 6-7 ventila menjano,sada je ok sto se tice potrosnje

Link to post
Share on other sites

Vidi ti da negde premeris kompresiju, da vidis tacne vrednosti po cilindru u barima..

I uzmi ulje negde gde sigurno znas da je original i da mozes da vidis kad ga menjaju, mislim da je stvarno prerano na 100k da pocne da trosi ulje

Link to post
Share on other sites