Kilometraza?


Recommended Posts

200 soma kada zena vozi ili

200 soma kada sivonja vozi

:(

ima žena koje unakaze auto i posle 10 soma tako da ni to ništa ne znači

Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio BMW-a 528iA sa 39 000 milja na km satu, tacnije 39204 milja. Vozila ga jedna zena i naravno odrzavan je u BMW diler. Cista apoteka.

Imao sam 540i koji je imao 150 000 milja i bio je isto tako apoteka, mozda jos jaca od 528iA. Posle 150 000 milja i 6 godina auto je izgledao/vozio kao nov.

528iA sad ima oko 85 000 milja i mogu rec da nije nista slabiji nego prvog dana kad sam sjeo za njegov upravljac.

200 000 km za auto su nista.

P.S. BMW je kvarljiv i uvijek mu fali nesto tako da ni novi BMW nece da sljaka kako treba.

Link to post
Share on other sites
ima žena koje unakaze auto i posle 10 soma tako da ni to ništa ne znači

Uvek..ali uvek tvrdim da su VECINA iskusnijih zena obazriviji i pedantniji vozaci..reaguju na svaki zvuk, svaki sum i trce kod majstora iz straha da ih ne bi ostavio auto u nekoj pustari.....izuzimam pocetnice koje se penju na bankine ili umesto u 4-tu ubace u drugu itd...

Link to post
Share on other sites
Uvek..ali uvek tvrdim da su VECINA iskusnijih zena obazriviji i pedantniji vozaci..reaguju na svaki zvuk, svaki sum i trce kod majstora iz straha da ih ne bi ostavio auto u nekoj pustari.....izuzimam pocetnice koje se penju na bankine ili umesto u 4-tu ubace u drugu itd...

Zavisi ,generalno su losi vozaci,ja imam poverenje samo u jednu!

Link to post
Share on other sites
PRIMER JEDAN :

Srela sam se sa bivsim vlasnikom ovog mog slatkog auta i kazem mu:

"Ovaj auto ce se odmoriti pored mene!" , a on kaze...

"On ce zardjati pored tebe!"

:preved:

Nece da zardja,kad mu stalno dajes nove infuzije!!!!!

Link to post
Share on other sites
Sta znaci 200-i kusur hiljada kilometara za BMW?

Mislim da ne znaci nista....(u normalnim okolnostima i ok odrzavanjem)

..............

Nije isto 200 i kusur hiljada kod motora sa 4 cilindra i ista kilometraza kod motora sa sest cilindara.Motori sa sest cilindara su rastereceni i prelaze mnogo vise.U principu vrlo bitne stavke za dugovecnost su redovna zamena ulja,zupcastog kaisa,pravilno ubrizgavanje...vrlo je bitno da motor nije pregrejan kao i to da nije turiran dok je hladan.Zakljucak je da je dobitna kombinacija za dugovecnost jaci motor u laksoj karoseriji,a tih 200000 nisu isti kod svih BMWa....
Link to post
Share on other sites

Mislim da zavisi iskljucivo od vlasnika i uslova vozje! Nema treceg!Sve sto dalje pricamo otome...tetka ga vozila,majstor,ovaj,onaj....nema veze!!!Znaci,putevi i nacin!!!

Generalno mislim da 200000 nije neka cifra... :buba: :preved:

Link to post
Share on other sites

Kupio sam auto sa 390.000 km sada na satu pise 414.444 km, posto sam mislio da nece jos dugo gledao sam da sto vise divljam, jbg sad mi nekako krivo, dobro je to auto, i nisam imao neke probleme osim pumpe za gorivo. Naravno kad ga budem prodavao vraticu sat na 200.000 i svi zadovoljni! Okolo izgleda /kad se opere/ kao da je presao mnogo manje, i to mi je glavni adut kad predjem ukupno 500.000 - prodajem.

P.S. Nemojte ovo nikome pricati :preved:

Link to post
Share on other sites

Moj citroen berlingo ima 350000km,reno 18 prodao sa 300000 sa suvim motorom,citroen xm sada na satu 350000km, sto znaci bimer mora dar 500000,znaju i jugicu da doguraju do 150000-200000 bez problema

Link to post
Share on other sites
... vraticu sat na 200.000 i svi zadovoljni!

eto...znaci da 200.000 nije nista cim svi vracaju sat na tu cifru :lol: :lol: ccccc....koji ste vi prevaranti i foliranti :lol: al sreca da niko ovde nije naivan...

Ajd da se tesimo...ta cifra znaci oko 1000km mesecno za proteklih 20 godina..znaci da je neki pedantni Nemac taj auto vozio vikendom do vikendice i nazad sve ove godine :lol:

Link to post
Share on other sites

Niko OVDJE nije naivan, ali TAMO (na pijaci) mnogo je takvih. Prodaja-kupovina auta je manje-više muška stvar, što znači glavno je pucati na ego kupca! U to sam se uvjerio kad sam prodavao VW vento, bio je u odličnom stanju, samo ja nisam prao motor, nisam ga lickao i nisam ga naravno mogao prodati. Kasnije smo mu skinuli km, malo ga ulickali, pripremili dobru priču i ...... nismo čekali ni sat vremena! Otišao je za 250 evra više nego što su bila moja iščekivanja.

Ali kad bato dođe, ako je malen ti govoriš ovo i nije auto za curice, ovo je makina za muškarce. Ako je debeli trbonja, onda kažeš ovo nije za klince i balavce ovo je za m*donje! Muški ego je čudo, dobra priča svakako diže cijenu, a kilometražu je bitno spustiti, ali je na pijaci ipak dobra priča i uredan papir najvažnija stvar.

Link to post
Share on other sites

Upravo ti o tome i govorim, ali nije to baš pravilo. Uglavnom netreba varati ljude, ali netreba ni bacati pare. Ipak su to plovne kante, danas i kad novo kupuješ treba dobro otvoriti oči, pitati za servise itd. Vrlo često jeftinije zapravo izađe skuplje, pa još ako je na kredit ili leasing- ti si ekonomista. Mislim da voziti staro ili voziti novo na kredit isto košta.

Link to post
Share on other sites
Ma da, Neso...u mom slucaju je presudio shmek koji ima ovaj auto ....a to kosta koliko kosta...

LJilju za predsednika :lol: Bravo.....Merak nema cenu!!! :lol:

Link to post
Share on other sites