Automatik mjenjac e39 540 problem!


Recommended Posts

Potrebna mi je pomoc,skidali smo autmatik mjenjac sa bmw 540 da bi zamijenili deklo od vode koje se nalazi ispod zamajca,nakon toga smo ga vratili ali mjenjac ne radi dobro,ne radi tip-tronik i imam osjecaj da mjenjac nema prve brzine i pete brzine,tesko krece,isto kao da krece u drugoj,trecoj brzini.....neko govori da je do ulja,ali dosuli smo ulje koje je falilo.....neko kaze da se mora spojiti na kompijuter da se poniste greske....molim za pomoc...hvala

Link to post
Share on other sites

u brate koliko ti problema imas sa bmw.teraj to kod pravog maistora,jer ti nece niko popraviti preko foruma!

a tog maistora sto ti popravlja uzmi i izlupaj ili si to prckao?

Link to post
Share on other sites

To mi je brate auto policija oduzela,kod njih je bilo 10 mjeseci,prvi problem je bilo curenje vode tamo izmedju mjenjaca i motora,nakon sto su to zamijenili poceli su problemi,jbg sta cu

Link to post
Share on other sites

Brate vjeruj mi da ne znam ni jednog majstora kome bi mogo odvuci auto da mi to sve uradi,kad su skinuli mjenjac i vratili desio se taj kvar sa mjenjacom,skidali su usisnu granu da zamijene deklo ispod nje koje je od vode,desi se problem sa protokomjerom...elektronika je izgorjela nakon toga svega,baksuz sam ja :)

Link to post
Share on other sites

Hvala vam svima na pomoci,hvala vam na predobrim savjetima,bio sam u velikoj dilemi i nisam vise znao sta da radim,danas sam zavrsio auto,nakon sto su ponovo prekodirali elektroniku,postavio sam je i sad je sve uredu,nema vise problema sa mjenjacem ni protokomijerom.hvala vam jos jednom svima ,nadam se da cu i ja vama biti od pomoci.Pozdrav

Link to post
Share on other sites