Pomoc pri kupovini 525d e39 163ks


Recommended Posts

Kupio bih e39 525d 163ks i interesuje me,ako je neko imao-vozio,kakav je sa potrosnjom i na sta obratiti paznju pri kupovini. Sta se najcesce kvari. Bas razvuko pitanje ;-) Hvala,pozdrav

Link to post
Share on other sites

Dobra mašina i retko se kvari ako je korektno održavana.

Kao kod većine dizelaša, obrati najpre pažnju na delove čija bi havarija bila relativno skupa:

- zamajac (da li zatrese pri gašenju motora na primer)

- turbina (da li auto dimi i/ili slabo vuče)

- dizne i boš pumpa (da li motor radi i dobro i "glatko" vuče, proveriti ubrizgavanje u realnom vremenu i na dijagnostici)

- proveriti trap kod nekog trapadžije u kakvom je stanju

- ako je automatic, dobro obratiti pažnju da je menjač OK (glatko i bez proklizavanja prebacuje u sve brzine, bez neželjenih zvukova)

- Poželjno je nakačiti auto na BMW dijagnostiku (ne onu generičku OBDII, nego baš BMW (GT1, DIS i sl.) i proveriti greške

Potrošnja je oko 8.5-9.5L u gradu, zavisno od stila vožnje, saobraćaja, godišnjeg doba... Na otvorenom može da bez većih problema izvuče i 6L/100km.

Link to post
Share on other sites

lepo si rekao. Imao sam bas takvog 2001o god. Ne stedi na proverama, moj savet je obavezno u dobar po mogucnosti ovlasceni servis. Odlican autic, po meni jedan od najlepsih. Potrosnja po Bg mi je bila, sigurno 10.5- 11l, a na otvorenom 6-7l. Srecno

Link to post
Share on other sites

Vrhunski model, po meni najbolji zbog registracije i zato sam ga i kupio. Ja jesam na mom izduvao dosta love jer sam ga hteo dovestoli do savrsenog stanja ali nisam zalio... Imao sam benzinca 2.0 i razocarao se i bmw-a, pa sam svasta vozio i na svu srecu provozam jednu 525 cu i odusevim se. Nije puno trebalo da kupim isti, sad razmisljam mozda o modelu e60 ali mu je zao moj dati jer koji god da kupim, u svaku treba dati dosta para iz uvoza pa sam se i oladio od kupovine novijeg. Barem da se izvozam u mojoj kad sam je sredio. Moja preporuka je da ga slobodno kupis i da ne gledas cenu na prvom mestu nego stanje, ja sam moj platio 5000 na ime a sad me izasao cirke 7500. Tako da znas da bolje traxim u exdtra stanju i slobodno jace platis, to ti je jeftinije. Dobro ja sam se zaljubio u moju bez kozu pa sam zato uzeo, nije bas mala cena bila najbitnija... Pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

sta fali automatiku? odlican je, pogotovu za takvu ladju, jedino ako ga ne volis..

ne volim automatika nikako ai potrosac je malo veci od manuala..to je jedini razlog,a da u ovaku ladju ide automatik ide

Link to post
Share on other sites