e61 Audio podesavanja gube memoriju


Recommended Posts

Drugari,pozdrav!

Da oduzim malo.

Pre mesec dana, zbog iscrpele baterije, nisam mogao da startujem motor.

Pokusao sam da zaverglam par puta i skontao da ne ide.

Prespojio,upali, i sada radi sve bez problema.

Toga dana, podesavanja tona "Treble i Bass" kao i "Fader i Balance"

vratila su se na fabricka podesavanja.

Posle toga, kada god ih ja postavim kako meni odgovara, posle gasenja motora oni se opet vracaju na pocetne vrednosti.

Takodje, ranije kada je CD bio poslednji aktivan source, prilikom sledeceg starta automobila opet je on nastavlja sa radom.

Sada uvek pocinje sa FM source-om.

Proverio sam sve osigurace - svi ispravni!

Uradio sam RESET preko iDrvie - i opet sve isto.

Sta da uradim da zapamti podesavanja?

Hvala unapred!

Link to post
Share on other sites

probaj kad pronadjes stanice da ih sacuvas, pronadji, mora da ima u opcijama kad "kliknes" na listu stanica.

p.s - izvini, malo konfuzan odg, ali procackaj, sve vezano za muziku, tako sam i ja nabo :)

Link to post
Share on other sites

oprosti, nisam shvatio pitanje. Ja nisam imao takvih problema, kako je bilo kad sam kupio tako mi je i dan danas i nije se menjalo. imam uputstvo na kompu, ako hoces posalji mi mail u inbox pa cu da ti posaljem, mozda nadjes koristan fazon.

Link to post
Share on other sites

probao sam ja sve sto se nalazilo u meny-ju ali nista nije uspelo.

interesantna stvar, znaci kada radi i kada koristim CD, posle paljenja prelazi na FM ali kada ga ja prebacim na CD on krece tacno sa mesta na kojem je stao.

p.s.

saljem ti mejl,hvala puno.

Link to post
Share on other sites

probaj da restartujes idrive, ako imas veliku navigaciju, onda drzis pritisnuto u isto vreme eject za DVD i CD 30 sekundi. Trebalo bi da se restartuje i da se vrati na fabricki podeseno.

Link to post
Share on other sites

nemam, kod mene je manji displej... nisam nasao nista u onom uputstvu koji si mi poslao, tako da i dalje nisam resio problem.

da li znas kako da resetujem ovaj idrive koji ja imam, da pokusam jos to...?

Link to post
Share on other sites

probao, nista se ne desava,nikakva promena.

probao vise puta, sa kontaktom, sa startovanim motorom, parkiranim, u voznji, ma sve i nista :)

znaci nikakve promene nema na displeju, niti bilo cemu drugom. i dalje gubi memoriju kada se ugasi,zakljuca...

Link to post
Share on other sites

zaboravio sam da napomenem da kljuc na prvom zubu

probao, nista se ne desava,nikakva promena.

probao vise puta, sa kontaktom, sa startovanim motorom, parkiranim, u voznji, ma sve i nista :)

znaci nikakve promene nema na displeju, niti bilo cemu drugom. i dalje gubi memoriju kada se ugasi,zakljuca...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

kada je skidan tapacir sa levih prednjih vrata pojavila se lampica od airbag-a i trebala je da se izbrise greska jer auto to ne moze da uradi sam.

kazu da to jedino bmw ne brise greske koje se ne ponavljaju nego mora dijagnostikom da se izbrise takva sitnica.

nema veze.

kada su zakacili komp i izbrisali tu gresku, verovatno su izbrisali i ostale i posle toga podesavanja tona(treable+bass) ostaju memorisana.

i dalje ne pocinje sa izvorom na kojem je stao vec uvek pocinje sa FM i to od 87.00MHz

manje iritanto, ovo podnostim, ali svakako da je nesto u elektronici.

ovim postom je zavrena prica, za sada, na ovu temu.

valjda pomogne nekome.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Kod moga drugara se znalo desavati nesto slicno, da izgubi podesavanje km/mile, ili datum i vreme, ili postavke bassa trebla, ili slicno. Zna biti da je baterija oslabila ili se negdje desava kratak spoj, provjeri u gepeku gdje stoji akumulator da slucajno nesto nije vraceno na svoje mjesto kako treba (malo izolir trake nije na odmet), takodje provjeri i stegni kleme na plusu i minusu na bateriji (poznata greska zbog koga je BMW povukao na servis 1,3 miliona vozila), i ispod haube gdje su glavni osiguraci ili sta se vec tamo nalazi da nije vlaga moj drug je sve izolirao trakom i impregnirao izolatorom i problem je skoro pa nestao. Mada moguce i da je baterija oslabila ali nije jos za mijenjati.

Link to post
Share on other sites