Vrata ne mogu da se otvore na e61


Recommended Posts

bas me poteralo u poslednje vreme, ali da vas ne davim.

danas otvorim vrata, sednem u auto i da zatvorim vrata ono nece.

pokusam par put i sve isto.

pokusam rukom da pomerim onu vodjicu na bravi, ide ali ne drzi na prvi stepen.

gurnem je jace, na drugi, ona tu uhvati ali ne mogu da je vratim nazad da bih zatvorio vrata.

uzmem odmah WD-40 spricao malo ali avaj.

naidje neki lik,povuce malo jace srafcigerom i ona iskoci.

sad smo zatvorili vrata, ali ne mogu da se otvaraju.

jel ovo crkla brava, moze li da se popravlja ili mora da se kupi nova,polovna?

hvala unapred svima.

Link to post
Share on other sites

bas te je krenulo, moj drug je imao problema ali se ispostavilo da vrata nisu bila upasovana kako treba, ali nikad se nije desavalo da ne moze da otvori. vreme je da posetis servis, ne ide ovako..

Link to post
Share on other sites

nadjoh na netu neki lik pisao da je imao takav problem i skinuo osigurac od centralnog na 5 minuta, u medju vremenu otkljucavao i zakljucavao par puta i posle mu proradilo.

doduse, njemu je brava zakovala bila na otvorenim vratima kao meni na pocetku ali mu uspelo.

ja pokusavao ovako ali nista ne ide.

ne znam da li bi usleo sta da skinem -klemu sa akumulatora na 10-ak minuta.

kaze da mu je alarm blokirao bio.

evo link

http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?645915-Help-Can-t-close-my-door!&p=8096890#post8096890

Link to post
Share on other sites

pokusah danas sa skidanjem kleme i nista, ne ide.

pricah sa jednim majstorom, kaze bez bmw servisa nista, verovatno je elektronika.

tako da moram u ponedeljak da zakazem vreme u bmw i da vidim sta je problem.

Link to post
Share on other sites

nasa jednog majstora i stvar je sledeca.

vrata je pokusao da otvori neki vazdusnim jastucima ali nije uspeo.

onda je skinuo onu hromiranu lajsnu na prozoru, i odozgo je neko zicom povukao nesto odozdo i otvorio vrata.

kada ih je tada otvorio, ona sada mogu da se otvore sa unutrasnje strane, ali ne mogu sa spoljasnje.

problem je u sajli, porucena kod bmw i docice ce do petka,kosta cca.30€

o njegoovj ceni nismo pricali, otisao sam po preporuci prijatelja i videcu koliko ce biti.

PROBELM:

kada je pokusavao da otvori vrata vazdusnim jastucicima, izgleda je doslo do blage deformacije lima na vratima tako da se sada vidi nesto kao neka linija preko pola vrata.

to je u njegovoj obavezi da vrati kako je bilo.

kaze da ce da vozi u neki limarski servis i da vakumom izvuku te linije.

PITANJE

Da li ce biti uspesno to izvlacenje vakumom i da li ce se poznavati te linija koja sad izgleda kao da je neko udario nogom na pola vrata????

Link to post
Share on other sites

farba nije pukla nigde ali u 2 servisa su rekli da ne mogu to da urade jer i ako urade poznavace se i ne daju garanciju da se nece poznavati.

predlog je bio da se farba,znaci kuskanje, gitiranje i farbanje.

odustao sam od toga odmah.

cena otvaranja vrata(cca. 270€)+ jos nesto o cemu cu pisati u drugoj temi, bila je cca.400€

odlucili smo da oni svoj rad ne naplate a ja da sam zavrsim kako mi slim da je najbolje.

sada sam u fazi trazenja servisa koji ce to uraditi vakumski i max 400€

ili prijava osiguranju da je odsteta nastala na parkingu, platiti uracunati(svoj) rizik 400€ i da oni odrade u njihovim sevisima, a najverovatnije menjanje za nova vrata.

to cu jos da vidim, sa slobodnim vremenom sa jako los i imam mnogo vaznijh stvari da zavrsim pre oktobra.

pisacu sta sam uradio sa ovim na kraju.

Link to post
Share on other sites

Druze,tebe izgleda neki maler tera...

Koliko sam cuo,vakuum je jako dobar za ispravljanje,e sad,cuo sam da je dobar za izvlacenje udubljenja od grada,a za problem kao tvoj ne znam... Ali sam siguran da ces to resiti...

Link to post
Share on other sites

napravicu slike u toku dana pa da vidite.

dobro bi bilo da znam na koju stranu da trazim.

a sto se tice toga da sam maler, pa samo da ti ispricam desavanja zadnje sedmice ti bi se zgrozio, a da ne idem dalje.

poteralo me zestoko na sve strane.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...