Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ne ynam kako se krecu cene polovnih, ali nov fabricki cd kosta oko 500, 600 eu ya e46. Ako resis problem, javi ovde, jer nas ima dosta sa istim "problemom" U medjuvremenu, mozes da koristis mp4 player sa transmiterom i preko radija da slusas muziku sa mp4 (ima detaljnije u nekoj temi, pisali smo vec o tome) Poydrav i javi cene kad saznas! :lol:

Link to post
Share on other sites

@Alpina Hehehehe, sve nas iste boljke bole...

Uzgred fala ti i ovako javno za MP4 preporuku, malisa peva za sve pare :lol:

Inace, ja na ebay-u nisam uspeo da fabricki cede pronadjem ispod 300 evrica... tako da mi ostaje samo da slusam MP4 i maltretiram ortake da mi preko grane trkeljaju po otpadima, dok ne pronadju nesto prihvatljivo.

Link to post
Share on other sites

Ljdi, ja sam taj problem resio sa DVD playerom sa touch schreen-om, na e 46 bi trebao da pase kao lud, a bolje to nego klasican cd, a i mnooooogo bolje izgleda i ima x puta vise funkcija naravno....

Link to post
Share on other sites

Hocu, ali je jos u fazi "izrade" posto ubacujem woofer, pojacalo za njega, menjam svih 12 zvucnika pa ce tu trebati bar jos 1 ili 2 pojacala, pa ona glupost za struju (kondenzator ili kako se vec zove)!

Posto tu treba jos puuuno kablova, za sada uzasno izgleda....

Posto cu sam da napravim masku od drveta, obojiti ga onim perla crnim sprejem i prelakirati, pa ce izgledati kao i lajsne sto imam unutra u kolima (kod mene su crne boje-one kao drvene)!

E pa sad kao sto rekoh izgleda uzasno! Posto je rupa od fabrickog kasetofona veca, sa leve i desne strane ima po santimetar i po ili 2 pa cu to da ugradim sa moje strane dugme za startovanje motora, a iznad lampicu za alarm, tako da tu nece biti praznog prostora, a sa druge strane ce ostati samo 1 cm i to ce extra izgledati (zbog tog drveta sto se izgledati kao lajsna)!!!

Za sada sam uzeo specijalni stiropor ( nije kao plastika, vec podseca na vunu na dodir, ali je cvrst kao obican stitopor i to sam obojio u crno sprejem pa i ne izgleda toliko ruzno kao sto mislis) i on vrsi posao pusto se jako lako vadi a to mi odgovara zbog dodatnih radova!!!

Sad za vikend (ako bog da i vreme bude lepo) secem kod naslona za ruku pozadi i tu leze woofer, direktno iz gepeka i pojacalo! Pa posle do kraja sledece nedelje da legnu makar 4 zvucnika (iste velicine kao fabricki, samo mnoooogo jaci pa nema secenja i knapovanja, lepo upada)!!!

E onda stavljam tu drvenu maskicu za DVD na centralnoj konzoli pa slikam obavezno!!! :lol:

Link to post
Share on other sites

Da, balkanboy, iste more nas muce, mada kao sto si rekao, ja sam to resila sa tim mp4 i to je za sada ok. Ova navigacija sto blada pominje sa svim mogucim funkcijama zvuci ekstra, a ja cu da pustim Vladu da je posteno isproba, pa tek kasnije kad bude imao kompletan utisak o njoj, da mi kaze prednosti i mane i kako radi po rupicastim nasim putevima. Inace, videla sam kako ta navigacija izgleda u E46 i mogu reci da je bolje stoji nego fabricka, kad nadjem slike, okacicu ovde.

Link to post
Share on other sites

Za sada koliko je imam (oko mesec dana) se extra pokazala!!! Jesta da se u e 39 slabo osecaju rupe, ali nije ni jedan jedini put do sada seckala muzika na rupama...

Ja sam za sada sasvim zadovoljan!

Link to post
Share on other sites

ooo ne prijavljujes da si namestio :lol: videcu da ti nabavim original maskicu za e39 :lol: za e46 ide bez maske i uklapa se bez problema i trebalo bi da izgleda ovako

ddd.jpg

moze da ide i na e36 samo sto komande za klimu ili grejanje se spustaju nize a vadi se ona dole fijokica za naocare

i nema nista da preskace posto ima dobar antišok

Link to post
Share on other sites

Jao, ajde vidi molim te ako mozes da nabavis tu maskicu, ustedeo bi mi mnogo nerviranja, nereda... A kad uknapujem svu muziku slikacu pa cu da postavim slike! Inace resenje za woofer sam uzeo od tebe :lol:

Link to post
Share on other sites

imam bolje resenje ...ako se ne ljuti autor topica mozemo ovde ...posto je gepek od e39 jako velik ne znam koliko bi zamenio ulogu kutije ...

SHOCK-ZONE -

FLATMAN - RSX12B21

1000 Watt BOOMBOX

30cm Subwoofer

Details:

Modell: RSX12B21

1000 Watt Max. Leistung

250W RMS

1 x 12" SUBWOOFER

PAPER CONE FOAM EDGE

za maskicu cu videti ovih dana da potrazim ..

4-LAYERS VOICE COIL (AL):2"

50 OZ MAGNET

FREQ.RESP. 30-300HZ

IMPEDANCE:4 OHM

SPL: 95db/W/M

Abmessungen: ca. 56 x 44 x 24 cm

533116268_Big.jpg

stavis ga iza na panel i resi problem :lol:

Link to post
Share on other sites

Ja cu sve jedno da napravim kutiju u gepeku, ali ce da stoju kao kod tebe (manje vise)!

Znaci kutija ce da stoji u gepeku (na podu) i bice zasafljena za metalnu plocu koja deli gepek od kabine (na e 39 je ceo gepek izolovan od unutrasnjosti!) a tu ce biti rupa pa ce da tuce woofer direktno u kabinu!!!

A ovo sto si ti postavio je 250w rms, a moj woofer ima 600w rms! a opet zadrzavam i zvucnike na zadnjoj tabli!!!

Link to post
Share on other sites

ili stavis kod naslona ruku kao ja ali samo sa kutijom ..

ima jos jedno idealnije resenje koje je napravio jedan moj drug ...od onog samog naslona za ruke je napravio kutiju i moze da se preklapa :lol:

Link to post
Share on other sites
Ja cu sve jedno da napravim kutiju u gepeku, ali ce da stoju kao kod tebe (manje vise)!

Znaci kutija ce da stoji u gepeku (na podu) i bice zasafljena za metalnu plocu koja deli gepek od kabine (na e 39 je ceo gepek izolovan od unutrasnjosti!) a tu ce biti rupa pa ce da tuce woofer direktno u kabinu!!!

A ovo sto si ti postavio je 250w rms, a moj woofer ima 600w rms! a opet zadrzavam i zvucnike na zadnjoj tabli!!!

dobro je ako si tako resio :lol: posle samo nabaciš mrezicu i gotovo :lol: ja sam uzgred dodao tj napravio od plasticne cevkice veliki krug kao angel svetla oko vufera i prikljucio na prekidac za svetlo kabine i kad se otvore vrata svetli .a mogu i da ga ukljucim i preko prekidaca da stalno svetli :lol: izgleda bruka ...

ujedno sam stavio diode ispod vozacevih i suvozacevih nogu i ispod sedista vozacevih i suvozacevih da bije na noge kod zadnjeg cediszta .ono centralno napred i nazad sam iskljucio :lol:

Link to post
Share on other sites
A i koja je cena tog woofer sto si postavio sliku?

ne znam trenutnu cenu jos uvek ...bice negde oko 100 evra nisam siguran treba da mi jave za koji dan ...

Link to post
Share on other sites
dobro je ako si tako resio :lol: posle samo nabaciš mrezicu i gotovo :lol: ja sam uzgred dodao tj napravio od plasticne cevkice veliki krug kao angel svetla oko vufera i prikljucio na prekidac za svetlo kabine i kad se otvore vrata svetli .a mogu i da ga ukljucim i preko prekidaca da stalno svetli :lol: izgleda bruka ...

Objasnices mi kako si to izveo, ali bez da petljam mnogo sa strujom!

A inace ne bih menjao moj woofer, ipak je Pioneer i ima 600 wrms-a, takmicarska serija SPL!!!

A i pojacalo je Pioneer 760 w - 2 kanalno a ako se prikljuci 1, daje malo manje od 400w rms-a!!!

Plus menjam svih 12 zvucnika (fabrickih) i stavljam druge, iste velicina da bih drndao vrata i busio, samo dooosta jace od fabrickih i jos verovatni 1 ili 2 pojacala za njih! Takodje ce mi trebati i onaj "kondenzator" za struju...

I naravno akumulator od 100 ampera ili mozda i 2 akumulatora jer cu kasnije da te cimam da mi posaljes jos 2 ekrana za naslone za glavu!!! :lol:

Sta mislis o celokupnoj ideji?

Link to post
Share on other sites

- FEATURES, CENTRAL ARMREST TFT-LCD MONITOR WITH DVD.

- 350 ANGLE SWIVELING

- 3 SHAFT REVOLVING

- 2 SECTION FIXING

- COMPATIBLE WITH DVD/VCD/CD/MP3/CD-R/CD-RW/MP4

- AV INPUT/OUTPUT

- FM AUDIO OUTPUT

- IR FUNCTION

- IT SUPPORT USB INTERFACE, SD/MS/MMC/ CARD

- INSTALLET AT THE CENTRAL ARMREST OF THE CAR.

Link to post
Share on other sites

Ekrani u naslonu su mi primamljiviji... ipak kada staes na semafor a cice iz kola pored vide kako djuska spot na ekranima... Jer mislim da se taj ekran ne bi video iz drugih kola... a i lako moze da se desi da ga neki genije ili neka zakace nogom i lepo sje.u!!!

Koliko para je taj i jel on moze da se prikaci na onaj sto sam vec uzeo? Ne bih da i on ima player, da mi ovi pozadi ne menjaju i gledaju sta hoce, vec da im ja odredjujem!!!

Link to post
Share on other sites