Passat mrtvi


Recommended Posts

Ljudi hitno mi treba vasa pomoc,ponos je u pitanju!Vozio sam dakle caletovog passata od Uzica ka Zlatiboru,uz uspon onaj i sada,idem cetvrtom,75,mozda je bilo 80 i pokusavam brze,dajem gas do kraja,medjutim obrtomer stoji na 2,400 obrtaja i ne pomera se,vratim u trecu,skoci na 3,400 i tu stoji,naravno da ne ubrzava...sada jeste da je passat trom auto,narucito coveku koji je izasao iz bmw a,i jeste da je bilo nas troje i uspon,ali ako nismo barem ubrzali trebali su barem obrtaji da skoce...ja to kazem caletu i kazem mu da mislim da je auto neispravan medjutim on kaze da lupam itd,ja tvrdim da tamo nesto ne valja ! Inace je b5 u pitanju...

Vase misljenje bi mnogo znacilo,hvala unapred i pozdrav svima ! :)

Link to post
Share on other sites

Koji motor?

Ja sam vozio jednog 6 godina, 1.9 tdi 110 konja.

Ako je dizel, znas da mu je obrtni moment sav tu negde od 2000-3000 o/m, pa ako taj nece preko 3500 uzbrdo, to mu je to (jos malo pa u crveno), tad vise nema obrtnog momenta a i konjica nema bas puno, ipak je to auto po gabaritima blizi bmw 5tici nego trojci sa kojom je u ceni i klasi (znam kada sam parkirao passata u garazu i sada peticu, razlika je u nekoliko cm u duzini...) a 110 konjica na svu tu masu...

Opet ja ne poznajem taj uspon, ali evo recimo kako se ponasao na putu koji sigurno znas:

Auto put Nis-BG, uspon kod Avale pred ulazak u BG, peta brzina 120kmh, krene da usporava, mora da se smanji u cetvrtu.

U kolima zena (omanja), ja(stoja kg) i pas(30kg, nije velik), dva kofera i mozda 20L goriva u tanku.

Sad ako je taj uspon manji od ovog na Avali, onda auto sigurno ne valja(pod uslovom da je taj motor),

a ako je veci od ovog na Avali, verovatno je sve ok sa autom.

Link to post
Share on other sites

da ne otvaram novu tem pa da pitam ovde!

na istom putu uzice zlatibor samo sto je u pitanju bmw e34,od jednom poce tesko da vuce aj reko veliki uspon,izadje na ravno ono isto kao da slepam neki auto,stanem ugasim auto,ponovo upalim ide kao zmaj,i do mora mi se desilo jos 2 puta,i samo stanem ugasim i usput mocam i ponovo krenem sve u redu.

zna li neko u cemu tu moze biti problem,neki senzor????

Link to post
Share on other sites

Lampice na tabli? Nesto? Lici mi kao da je motor usao u safe mode (treba da sija check engine lampica). Ako si ga pre toga ganjao u obrtaje (posto rece uspon) moguce da turbo prepunjava pa da elektronika reaguje!

Jel po ravnom ide kako valja?

Link to post
Share on other sites

da ne otvaram novu tem pa da pitam ovde!

na istom putu uzice zlatibor samo sto je u pitanju bmw e34,od jednom poce tesko da vuce aj reko veliki uspon,izadje na ravno ono isto kao da slepam neki auto,stanem ugasim auto,ponovo upalim ide kao zmaj,i do mora mi se desilo jos 2 puta,i samo stanem ugasim i usput mocam i ponovo krenem sve u redu.

zna li neko u cemu tu moze biti problem,neki senzor????

Ja sam imao identican problem na mojoj e46,pokrenuo sam bio temu,pogledaj,na kraju se ispostavilu da su bile dizne

Link to post
Share on other sites

Koji motor?

Ja sam vozio jednog 6 godina, 1.9 tdi 110 konja.

Ako je dizel, znas da mu je obrtni moment sav tu negde od 2000-3000 o/m, pa ako taj nece preko 3500 uzbrdo, to mu je to (jos malo pa u crveno), tad vise nema obrtnog momenta a i konjica nema bas puno, ipak je to auto po gabaritima blizi bmw 5tici nego trojci sa kojom je u ceni i klasi (znam kada sam parkirao passata u garazu i sada peticu, razlika je u nekoliko cm u duzini...) a 110 konjica na svu tu masu...

Opet ja ne poznajem taj uspon, ali evo recimo kako se ponasao na putu koji sigurno znas:

Auto put Nis-BG, uspon kod Avale pred ulazak u BG, peta brzina 120kmh, krene da usporava, mora da se smanji u cetvrtu.

U kolima zena (omanja), ja(stoja kg) i pas(30kg, nije velik), dva kofera i mozda 20L goriva u tanku.

Sad ako je taj uspon manji od ovog na Avali, onda auto sigurno ne valja(pod uslovom da je taj motor),

a ako je veci od ovog na Avali, verovatno je sve ok sa autom.

Onda si ti u pravu,ovaj ima 90 konja,to je to znaci...pfff,tek sada vidim sta ti je bmw batooo :D

Link to post
Share on other sites

JA ti ispod samog tunela,vec kad se popnes skoro na Zlatibor u takozvanoj mrtvoj tacki sa cetvoro u kolima 110 km/ gazim!!! Ali tebe bi sa Pasatom preskocio :lol: :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...