Recommended Posts

evo vec neko vrijeme mi lampica od rucne izbija ochi, upaljena je non stop.... skinuo sam ovu kozu oko rucne i vidjeh da je onaj prekidac negdje ispao, rastavio sam komplet ovu konzolu gdje je naslon za ruku medjutim nisam ga nigdje mogao naci, a ovu zivu spojim na masu a lampica i dalje gori.... ima li ko rjesenje za ovo???

Photo_0311_copy261461_1e.jpg

i jos jedan mali problem, danas mi crkla sijalica u intrument tablu, pola table svjetli a pola ne.... jel problem skinut tablu (zbog volana) i koja sijalica tu ide? ja bi stavio malko jache ako ima negdje da se kupe....

Link to post
Share on other sites

Vec sam ti objasnio na BMW Club Montenegro.

1. ili ti fali glicerina

2. ili su ti pakne pri kraju

3. ili su ti sensori sjebani

4. zica ne smije da bude spojena na masi.

Link to post
Share on other sites

@1. ili ti fali glicerina

2. ili su ti pakne pri kraju

3. ili su ti sensori sjebani

niti ti fali glicerina, niti sta paknovima, niti senzorima na paknovima

iz razloga sto ta lampica od rucne nema veze sa tim.

od rucne trazi prekidac (ispod same rucne), on ti je ostao zaglavljen.

a ta zica nije ziva (+) jer cim bi je stavio na masu neki osigurac bi crkao.

Link to post
Share on other sites

pa ja oznacih crvenom bojom gdje bi trebao doc prekidac medjutim nema ga.... :) negdje je ispao, iskocio ili ne znam ni ja sta...

ako ne budem mogao rjesit problem, skinucu ovu sijalicu da ne svjetli jer cu svakako skidat tablu da zamjenim onu za osvjetljenje...

Link to post
Share on other sites

evo promjenih sijalice za osvjetljenje, bile su 3w, pa sam sad stavio malkice jache 5w, dosta je bolje osvjetljenje.... i usput sam skinuo sijalicu od rucne jer nisam znao kako da rijesim da mi ne gori non stop....

e sad, javlja se sledeci problem, kad sam vratio tablu i upalio auto ne svjetli mi kilometraza, sve sam dzekove dobro spojio i sve ostalo radi samo kilometraza crna, ne svjetli...

Link to post
Share on other sites

samo malo bolje udzekaj taj konektor, to se i meni desavalo nekako je malo problematican, jedino ako ti nije crkla sijalica, a da nije jaka ta sijalica od 5w, razmisljao sam da stavim ali reko stavili su 3w pa ajd onda i ja.

Link to post
Share on other sites

evo danas promjenih sijlicu od kilometraze, bila je crkla.... i javio se sledeci problem, haha show, sve problem za problemom...

dakle kad dam kontakt upali se normalno lampica od air beg-a i izgasi se poslije par sekundi, a sad mi se nikako ne gasi, tj. gasi se poslije 3-4 minuta... i kao privremeno rjesenje skinuo sam sijalicu da mi ne bode ochi, medjutim i dalje svjetli nekako blijedo, pojma nemam odakle dolazi ta svjetlost kad sam skinuo sijalicu.... evo o cemu se radi:

Photo_0316263105_1e.jpgPhoto_0317263105_2e.jpg

Link to post
Share on other sites

da stavim "dobru" sijalicu??? a kakva je to "dobra" sijalica?? pa sijalica je ispravna, ok je...al sam je izvadio da mi ne bode ochi al; opet svjetli nekako blijedo ni sam ne znam kako (i tako kad blijedo svjeli isto se izgasi nakon 3-4 min.)

kako se resetuje air beg?

Link to post
Share on other sites

dobro tu istu sijalicu vratis .moze da resetujes sa aparatom za dijagnostiku .drugi put kad radis nesto oko struje obavezno iskljuci odredjeni osigurac relej ili bateriju...

Link to post
Share on other sites