pomoc oko izbora i izrade slep vozila


Recommended Posts

unapred se izvinjavam moderatorima ako sam postavio temu na pogresno mesto

pozz drugari molim za pomoc

skupio sam neki novac i isplanirao da otvorim slep sluzbu jer u mom kraju ih veoma malo ima

tu se javlja problem, koje vozilo, koja duzina sasije, dali prepravljati kombi ili kamion, kakav navoz napraviti ,dali hidraulicni ili obican?

u svemu tome dosao sam doideje da uzmem iveco dejli 30-13 kamionce (mislim damu je ta oznaka) i da na njemu napravim slepku. posto vec 15 godina sam iskusan bravar i varioc to mi nece biti problem, mada mi sada sve cesce pada napamet hifdraulicna platvorma za koju nigde nemogu da nadjem neki nacrt izrade ili tako nesto.

hteo bih sa vama da se posavetujem i oko izbora vozila jer ovo i nije definitivno vozilo koje sam gore napisao.

hteo bi neko da me uputi posto iveco kombi ima sasiju,dalije isplativije kombi prepraviti uslep vozilo jer kombi mogu naci jeftinije nego kamioncic?

i naravno dali neko zna koliko su atesti za slep vozilo?

molio bih dame neko uputi jel bas neznamnista o ovome?

hvala unapred

Link to post
Share on other sites

ako vec hoces bolje je da kupis kamion slepu nego da prepravljas kamion ili kombi,jer izadje jos i skuplje kad prepravljas.

ima povoljnih kamioncica do 3t nosivosti.prosle godine sam se zainteresovao za takav vid posla,nasao povoljno i kamion 99g za 4500ei kad sam se malo bolje raspitao u mom gradu po auto otpadima i auto servisima shvatio sam da od tog posla nema nista.

slepa se isplati za svoje potrebe ako imas auto otpad i usput sta izleti,ili da doterujes iz inostranstva vozila sa slepom + auto prikolica,jer ako ces da cekas samo udese ili kvarove auta od toga nema nista !

Link to post
Share on other sites

moram da te razocaram, samo auto moto savez i njeni partneri ce smeti da obavljaju tu delatnost. tako da pare investiraj bolje u nesto drugo...

atest vise ne moze da se dobije za slep vozila, cak vise ne moze ni da se uveze slep vozilo. takodje vise ne moze da se otvori firma za slep sluzbu niti da se dobije dozvola za rad za tu delatnost.

pozdrav.

Link to post
Share on other sites

moram da te razocaram, samo auto moto savez i njeni partneri ce smeti da obavljaju tu delatnost. tako da pare investiraj bolje u nesto drugo...

atest vise ne moze da se dobije za slep vozila, cak vise ne moze ni da se uveze slep vozilo. takodje vise ne moze da se otvori firma za slep sluzbu niti da se dobije dozvola za rad za tu delatnost.

pozdrav.

dali su oni normalni?

a kako ce sa opstinama gde nema amss sto je umom slucaju? u mojoj opstini nijedno vozilo nemaju

Link to post
Share on other sites