daljinsko otvaranje i zatvaranje prozora e39


Recommended Posts

Ne moze da se aktivira bez dijagnostike.....Ili kod najblizeg majstora sa potrebnim hardwerom i softwerom ili kupi sam bmw scanner pa iskodiraj sta ti treba.....Obicno u zemlji dembeliji odlazak na dijagnostiku i resavanje tako trivijalne stvari kosta kao i sam skener pa se onda namece da je ova druga varjanta isplativija ako nameravas jos neko vreme da vozis auto.....

Link to post
Share on other sites

Auto mi je prilicno taze,tako da ne nameravam da ga menjam u skorije vreme jer je bas ocuvan, laimarija,motor,enterijer,sve je bas perfektno. Kasnije planiram da mu uradim i chip,a sto se tice dijagnostike imam prijatelja koji mi takve stvari ne naplacuje,nego me interesovalo da li moze bez toga jer vidim da ima brdo tih skrivenih trikova.

Kad smo vec kod tih stvari,muci me jos nesto,kad izmenjam neka podesavanja na bordu 16:9, recimo boju pozadine na displeju,obavezno mi vrati na staro posle vadjenja kljuca,mislim da mora da postoji caka da se te izmene memorisu...?

Link to post
Share on other sites

Nikakva posebna caka ne postoji......Kad promenis podesavanja ona uvek takva ostaju dok ih opet ne promenis.Znaci ako hoces narandzastu pozadinu ili plavu ili braon samo treba da odaberes potvrdis desnim tockicem i vratis se istim tockicem na levu stranu menija......Ako kod tebe i posle toga ne ostaju zadate postavke moze da bude da je radjen update navi kompijutera pa da nije uradjen kako treba!Nista mi drugo nepada napamet:)

Link to post
Share on other sites

Svaki Bmw servis recimo.....A mozes i sam.Trebas da utvrdis koju verziju softwera vozi tvoj auto (pise na ekranu gornji desni ugao)onda nadjes u zavisnosti od verzije novu skines narezes i od prilike to bi bilo to...Problem je ako imas MK3 navi kompijuter da ponekad update ako ne uradis kako treba oce da umre ali bukvalno!Ako je mk4 onda ne postoji sasnsa da ubijes navi kompijuter ako nesto krene naopako.......Samim updateom mozes promeniti i spalach screen koji se pojajvljuje na ekranu kad otvoris vrata itd.....

O svemu ovome je vec nasiroko pisano na forumu pa potrudi se da nadjes ako te zanima......i ako imas nameru da se dobro upoznajes sa autom.Skoro sve je pisano na forumu i tamo ces naci linkove za download fajlova ili naj jednostavnije ukucaj u google termin koji te zanima i sve ces naci.....

Moj je savet da ako odlucis da sam radis sve procitas vise puta i da utvrdis koji navi kompijuter imas da nebi skinuo pogresan update....Ja sam dok sam vozio e39 to radio vise puta i svaki put mi je uspelo iz prve bez ikakvih problema.....Napominjem da je potrebno osnovno znanje o racunarima,rezanju diskova kao i malo poznavanje elektronike.Ako razumes engleski ili nemacki jezik na njihovim forumima je sve objasnjeno do najstitnijih detalja.........

Puno srece i zabave

Link to post
Share on other sites