gubljenje tecnosti u hladnjaku na e 39 523i


Recommended Posts

mala pomoc auto radi super ne prelazi tempreturu preko pola nema pritiska u crevima sve je ok ali se desava sledece svaki dva dana gubim od 1 do 2 litra vode

sipan je g12 4,5 litara i ostalo destilovana voda do cepa i izbacen vazuh promenjema pumpa za vodu ali nakon dva dana voznje moram da dosipm vodu u sistem jer je siso skoro do minimuma a ne magli u kabini

pomoc ako neko ima neakovo pametno resenje

ps . pucalo mi je jedno crevo pre 3 meseca koje ide u klimu pozadi motora pa sam ga skratio

:pleasantry:

Link to post
Share on other sites
kad je na minimumu kad je vruc ili kad se ohladi?jel silazi ispod minimuma npr treci dan kad ga vozis malo duze?

silazi malo ispod minimuma skoro cela posuda je prazna skoro do dna

na neotvaram ga kada je vruc da me ne sprzi kad je hladan proverim ili sutra ujutru pre posla

i skoru uvek mu dolijem svaki dva dana a ulje ne mrda stoji ok

Link to post
Share on other sites
E to i meni interesuje? Ako ne onda imas big problem.

I nikako ne smijes sipat G12.

Ah...taj M52 i sistem hladjenja... :pleasantry:

nemam nikakvu baricu jednostavno kao da ispari kada dolijem nigde ne curi

a sto ne g12 u njega kada su mi to rekli da sipam

Link to post
Share on other sites
E to i meni interesuje? Ako ne onda imas big problem.

I nikako ne smijes sipat G12.

Ah...taj M52 i sistem hladjenja... :pleasantry:

Ocigledno nemas pojma zasto G12 a ne obican antifriz, te zato nemoj davati coveku pogresne informacije.

A sto se tice tebe, moze biti dosta razloga, recimo da ti negde tecnost isparava dok je vreo te zato nema barica, ili curi po masini i sve to ode u vazduh kako je i motor vruc. Proveri jel ti dimi malo vise u odnosu na pre, kada ga upalis recimo ujutro dok je hladan. U tom slucaju ti mesa vodu i ulje.

Link to post
Share on other sites

Ako ti je vec ulje ok,nema barice i ne magli u kabini reci mi kakav mu je rad motora????Desava se da dihtung glave ili glava pouste i i voda ide direktno u cilindar a onda je motor sagori!!!To se tesko primeti na visim obrtajima ali kada se postepeno dodaje gas trebalo bi da ima nepravilan rad!!!! :pleasantry:

Link to post
Share on other sites
A sto se tice tebe, moze biti dosta razloga, recimo da ti negde tecnost isparava dok je vreo te zato nema barica, ili curi po masini i sve to ode u vazduh kako je i motor vruc.

rekao bih da je to, zagrej ti masinu na radnu temperaturu i bezi negde gde nema buke, glavu ispod haube i dobro slusaj da li cujes negde neko sistanje, naravno gasis motor i trk dok je jos pod pritiskom.

Link to post
Share on other sites
Ocigledno nemas pojma zasto G12 a ne obican antifriz, te zato nemoj davati coveku pogresne informacije.

BMW coolant must be Nitrate, Amine and Phosphate free.

Pitajte Nesa da li je zadovoljan sa mojim receptom.

Link to post
Share on other sites
Ocigledno nemas pojma zasto G12 a ne obican antifriz, te zato nemoj davati coveku pogresne informacije.

A sto se tice tebe, moze biti dosta razloga, recimo da ti negde tecnost isparava dok je vreo te zato nema barica, ili curi po masini i sve to ode u vazduh kako je i motor vruc. Proveri jel ti dimi malo vise u odnosu na pre, kada ga upalis recimo ujutro dok je hladan. U tom slucaju ti mesa vodu i ulje.

ne dimi kad je hladan samo se malo vise oseca benzin dok se ne zagreje a moguce da negde curi na samom motoru pa od vreline ode u vazduh ali je to izgleda nesto minimalno kad ga ja nevidim

a sta je sa g12 nevalja ili sta rekli su mi da je najbolji jer trpi vece temperature i da ga obavezno menjam na 2 god da nepojede nesto

Link to post
Share on other sites
Ako ti je vec ulje ok,nema barice i ne magli u kabini reci mi kakav mu je rad motora????Desava se da dihtung glave ili glava pouste i i voda ide direktno u cilindar a onda je motor sagori!!!To se tesko primeti na visim obrtajima ali kada se postepeno dodaje gas trebalo bi da ima nepravilan rad!!!! :pleasantry:

nisam cuo sem auspuha nista kad mu dajem gas urla kao i pre ali sam jutros cuo nekakvo tiho kuckaanje kao kod sata tup tup tup ali volan mi to prenosi samo kad stojim u leru u mestu cujem nozda je servo od volana mada imam ulja svuda dovoljno

Link to post
Share on other sites
ne zam sto su protiv g12

nisu protiv nego su neupuceni . jbg ako oces da ti se stvara kamenac rdja itd u hladnjaku i prlja ceo rashladni sistem i odlazi stalno termostat mozes da stavis i obican ili cak i obicnu vodu..

Link to post
Share on other sites

elem da mu ti ne sipas malo visak vode pa on to izbacuje???inace i kod mene stalno stoji malo vise od minimuma i nemrda nikad odatle...

Link to post
Share on other sites
elem da mu ti ne sipas malo visak vode pa on to izbacuje???inace i kod mene stalno stoji malo vise od minimuma i nemrda nikad odatle...

e to sam hteo da te pitam da li treba da voda dodje do skoro vrha da bi ono debelo crevo bilo potoplejno

ili po onim crtama od max do min pa gde se nadje cemu onda ozrake gore kada nikad tu vode nema ako postujemo crte

Link to post
Share on other sites

pa kad izbacis vazduh mora da se popne barem malo...ventil za vazduh stoji odma pored cepa za vodu u obliku krstastog srafa.znaci otvori cep za vodu upalis auto sipas vodu da on lepo povuce u sistem i doli opet ako treba zatvoris pustis ga da radi malo i posle polako odvrces taj sraf da izbacis vazduh iz sistema i to bi bilo to...koliko se secam ako sam negde pogresio kolege ce da me isprave..ono gornje debelo crevo sluzi da vraca vodu...

Link to post
Share on other sites
pa kad izbacis vazduh mora da se popne barem malo...ventil za vazduh stoji odma pored cepa za vodu u obliku krstastog srafa.znaci otvori cep za vodu upalis auto sipas vodu da on lepo povuce u sistem i doli opet ako treba zatvoris pustis ga da radi malo i posle polako odvrces taj sraf da izbacis vazduh iz sistema i to bi bilo to...koliko se secam ako sam negde pogresio kolege ce da me isprave..ono gornje debelo crevo sluzi da vraca vodu...

ok tako sam iradio a mislis da ga pustim da vidim dali silazi ispod minimuma mislim da ne silazi ali deluje prazno

pusti cu ga 6 dana da vidim

Link to post
Share on other sites

mislis ima jos neki pored ona dva plasticna a a gde je koji je tak na termostatu

i generalno kakvi su ovi motori m52 cuo sam svasta te je aluminiju te brzo rikljava a tek je preso 180 000 i ne gubi ulje

Link to post
Share on other sites

Ima jedan na onaj mali bidon sto ide lijevo od hladnjaka i ima drugi na kuciste t-stata, iznad viska.

Poslusaj mene i probleme ce biti rijesen.

M52 je dobar motor ali kao i svi drugi njemacki motori ima svoje mane a to su:

1. Sistem hladjenja;

2. Ventili stradaju kad ne koristis originalno ulje;

3. CPS - Camshaft Position Sensor ili sensor bregaste

4. Vanos - gumice.

5. Zbog CCV-a (Crank Case Ventilation) motor trosi ulje, ima manje snage...vuce fals vazduh...

6. i tako dalje....

Link to post
Share on other sites