E30 - skidanje sofersajbne


Recommended Posts

trazio sam svuda po forumu i nisam uspeo da nadjem tako da cu da postavim temu ,neka neko objasni (meni a i ostalima) opsirno i sto detaljnije kako se skida soferka ,slike video sta god imate na tu temu :D

Link to post
Share on other sites

evo sta sam ja nasao od slika ,ima i tekstualno objasnjenje koje u sustini kaze da samo treba da se skine ovaj mali alu deo i da se izvuce ova guma sto stoji u sredini kedera i da se laganim pritiskom iznutra izgura soferka napolje ,krene se od coskova i lagano sve u krug ,kazu jos da moze da se koristi neki kao plasticni element da se staklo oslobodi od gume pre nego sto se pocne sa skidanjem ali to u slucaju ako nece da izadje lagano , koriste i deterdzent za podmazivanje prilikom ubacivanja druge soferke da lakse upadne u keder ;)

imag0601.jpg

imag0602.jpg

imag0603.jpg

Link to post
Share on other sites

Skida se za 2 minuta a vraca za 15-tak ako je sve ispravno...

Skine se taj cepic sto "spaja" plasticnu lajsnu koja je osigurac, lajsna je ubacena u sredinu kedera i sluzi da napne staklo i keder, iscupas je napolje, lagano izguras soferku i skines keder...

Vracanje isto, namontiras keder, uguras staklo, i vracas lajsnu, i kreces sa istog mesta gde je bila, jednu bocnu stranu lajsne uguras u keder a drugu lagano sa malim tupim srafcigerom uguravas na drugu stranu kedera cm po cm i tako u krug dok ga ne spojis, vratis cepic sa slike i kraj...

Bitno je da se mesto u kederu gde dodje lajsnica dobro podmaze sa deterdzentom, da bi lakse upala..

Ja to tako radim, skidao sam ga i vracao nebrojeno puta i nikada nisam imao nikakav problem, zna da bude dosadno vracanje lajsne, ali takva je procedura..

Link to post
Share on other sites

Skida se za 2 minuta a vraca za 15-tak ako je sve ispravno...

Skine se taj cepic sto "spaja" plasticnu lajsnu koja je osigurac, lajsna je ubacena u sredinu kedera i sluzi da napne staklo i keder, iscupas je napolje, lagano izguras soferku i skines keder...

Vracanje isto, namontiras keder, uguras staklo, i vracas lajsnu, i kreces sa istog mesta gde je bila, jednu bocnu stranu lajsne uguras u keder a drugu lagano sa malim tupim srafcigerom uguravas na drugu stranu kedera cm po cm i tako u krug dok ga ne spojis, vratis cepic sa slike i kraj...

Bitno je da se mesto u kederu gde dodje lajsnica dobro podmaze sa deterdzentom, da bi lakse upala..

Ja to tako radim, skidao sam ga i vracao nebrojeno puta i nikada nisam imao nikakav problem, zna da bude dosadno vracanje lajsne, ali takva je procedura..

a reci mi iz kog razloga treba da se skida keder ,da li je to zbog lakseg vracanja soferke kasnije ili mozda i ne mora da se skida ?

Link to post
Share on other sites