Recommended Posts

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

pozdrav ljudi ,nije me bilo neko vreme al evo ponovo su se javili neki problemi,kupio sam nov akumulator ali kad dam kontakt ne pali mi lamppicu za aku na tabli (to nije radio ni sa starim akumulatorom) ,onda kad upalim auto alternator ne krene da puni odmah nego moram da dam gas preko 3000rpm da pocne da puni, kupio sam i nov regler ali se nista nije promenilo kad sam ga stavio cak mi sad titraju svetla kad radi na ler a to se sa starim reglerom nije desavalo(na titranje mislim) , i jos jedna stvar cistio sam ICV benzinom, pre ciscenja je ler gas bio normalan a sad posle ciscenja ler gas stoji na oko 3000rpm da dodam da auto vozim samo na plin jer jos nisam sredio ono cudo sa benzinom :D,kad raskacim ICV i vozim auto sljaka bez frke ,aj neke ideje kako da resim ove gluposti :)

Link to post
Share on other sites

Ne znam samo kako nisi mogo da nadjes svoj topic..

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=21028&hl=formulica&st=0

pa nisam uspeo da ga nadjem i otvorio sam novi :) nego el ima neko da mi pomogne oko trenutnih problema :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

regler sam stavio nov i nista se ne desava auto se isto ponasa :( pomenuo mi jedan komsija da nije mozda neki pobudni djavo, sad ja ne znam sta je to i gde se nalazi ?

Link to post
Share on other sites

regler sam menjao ja licno :D a icv sam cistio benzinom ,on je varirao dok ga nisam ocistio a posle ciscenja je zakucao na 3000rpm i ne mrda ,za njega mi i nije nesto hitno jer za sada vozim samo na plin ali alternator me brine jer sam uzo nov akumulator da mi ne zezne njega.

Link to post
Share on other sites

to kazes zato sto mislis da sam nesto lose uradio ili mislis da je alternator mulo :D

nema sta drugo da bude osim alt da nece da puni aku,ili si sa neispravnim uredjajem merio.

proveri kleme dal su dobro stegnute na aku i masu.

Link to post
Share on other sites

ma kleme sam cistio smirglao zatezao ,zatezao sam i kais na alternatoru sve proverio po 2 puta i nista ,aparat provereno ispravan nije ni do njega,citao sam nesto po netu da lampica na tabli za akumulator moze da ima neke veze a moja uopste ne gori kad dam kontakt :huh: da li to ima udela u problemu?

Link to post
Share on other sites

Vidis ja vadio tablu skoro a nisam se setio da proverim lampicu,video sam da su lampice u kompletu sa onim plasticnim nosacima da li se to menja sve komplet ili samo sijalica treba da se skine?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Alternator sredjen :) odlemila se neka zicka unutra zato nije hteo da puni odmah ,sad i lampicu pali na tabli ,provereno sve puni ko lud cak i kad popalim sve zivo ;)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.