Recommended Posts

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Druze,znaci tebi je bitnije da imas centralnu i alarm nego da ti auto bude prvo kompletan sa limarijom,ili zafarban koliko toliko.

Srpski sindrom desne ruke :D i potez iz lakta,dugme daljinske centrale,jos kad auto odradi Bip Bip nema sreci kraja,jos ako je puna basta kafica,kud ces vece srece!!!

Nemoj da se ljutis,ali prvo ga odradi da lici na auto,pa onda razmisljaj o tim glupostima ;)

ne ljutim se ja na konstruktivne savete ili normalne komentare ;) samo na idiotluk ,naravno da mi nisu bitnije zajebancije ali mi je vise bitno da mi auto bude siguran od kradje ili provale nego da bude nasminkan + ovo mi izletelo nesto vrlo povoljno pa reko da se ne baci :D a sto se limarije tice sredicu i to ( uzgred ostalo je jos to krilo da se dotera u red ) ali kad bude "vremena" :) to planiram da bude odradjeno kako dolikuje a ne nesto na dve na tri zamuti pa prosipi ,zato sam i ostavio to za kasnije , ali evo malera malopre mi zakovao alnaser pa moram sutra njega da nosim majstoru ,vecito nesto prece sto isteruje novce iz dzepa :angry: tako da ne brini za lim docice ce i on na red ;)

Link to post
Share on other sites

Ima ostavljeno mesto za sipku centralnog zaklljucavanja. Dole levo od tog zaokruzenog.

Darko ako bi mogao da potkrepis ovo nekom slikom gde sta i kako bio bih ti zahvalan ;)

Link to post
Share on other sites

ma nije aku on je nov kupio ga pre mesec dva , zezao mene taj alnaser i ranije ali je sad izgleda definitivno svirno ,sutra ga nosim kod majstora i onda idemo dalje ;)

Link to post
Share on other sites

http://da3rx.com/vares/BMW%20E30%20M3%20Repair%20Manual/BMW%20E30%20M3%20Repair%20Manual/51_Body_Equipment/5126000.htm

evo jednog korisnog linka za sve one koji bi da ugradjuju centralu ili daljinsko i pojasnjenje onog sto je Casper napisao vezano za one dve rupe :)

Link to post
Share on other sites

ljudi odakle mi je najbolje da razvucem struju za alarm ?

i ako neko ima semu konkretno za ovaj model ili zna koje su zice za sta bio bih zahvalan ,desna strana je za motorcice to je vec reseno zanima me leva strana ,crna i crvena su takodje resene,znaci ostaju

BRAON

BELA ( ima kuciste za osigurac )

NARANDZASTA

PLAVA

ZELENA

LJUBICASTA

ZUTA

CRVENOBELA

img20140221122002230.jpg

Link to post
Share on other sites

ljudi montirao sam motorcice isto kao na ovoj slici ali sam primetio da hod motorceta (crvena strelica pod brojem 1) nije jednak hodu poluge brave (crvena strelica pod brojem 2) da li to mora da bude jednako ili nece da smeta pri radu

j66g.jpg

Link to post
Share on other sites

niko nista :blink: svaka pomoc bi mi dobrodosla posto sam sve povezao ali jos uvek ne smem da testiram rad sistema da mi ne pregore motorcici ili daleko bilo jos nesto :(

Link to post
Share on other sites

niko nista :blink: svaka pomoc bi mi dobrodosla posto sam sve povezao ali jos uvek ne smem da testiram rad sistema da mi ne pregore motorcici ili daleko bilo jos nesto :(

Pogledacu sutra da li je isti hod kad dodjem sa sljake ako ne bude mrak.

Link to post
Share on other sites

pa kod mene nije isti hod :huh: ,kad zakljucam vrata kljucem motorce se ne uvuce skroz nego mu fali jos malo da pridje do kraja ,zato mi frka ako motorce mora da ide do kraja da ne pregori pod opterecenjem , ne znam da li ima neka blokada da ga zaustavi kad zakljuca vrata ili on mota dok god ne stigne do kraja svog hoda ?

Link to post
Share on other sites

Nece da pregori, centrala kratko pusti struju, motoric odradi koliko moze

ekstra onda :D sutra testiram sistem :dance3: Casper hvala po ko zna koji put :)

Link to post
Share on other sites

sistem povezan i testiran (sok senzor ,daljinsko zakljucavanje ,sirena ,zmigavci trepere) za sad sve radi kako treba :dance3: ,ostalo je jos da se poveze okidac na vrata , e sad tu sam malo zbunjen oko onih negativnih i pozitivnih okidaca :blink: ,koji je na kocki + ili - da znam koju zicu da spajam ? mislim na prekidac koji pali svetlo u kabini :) i da li su i leva i desna vrata vezana zajedno na jedan (glavni) prekidac ili moram da razvedem zice i do suvozacevih vrata?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

sredjen auspuh , ubacen srednji lonac zamenjena cevka gde je bila trula i zadnji lonac zavaren kako dolikuje , ne cuje se a radi :dance3: :dance3: :dance3:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

zamenjena solja :D nema nista da lupka vise kad prelazim preko rupa :dance3:

stara solja dezintegrisana :D

img20140502145847071.jpg

dsc00020.jpg

u odnosu na dobru :D

dsc00021.jpg

dsc00023.jpg

dsc00024.jpg

dsc00025.jpg

a ovo mi je na autu a da nisam ni znao :D

dsc00019.jpg

ima i zig ne znam koliko se dobro vidi

dsc00031.jpg

i na kraju kako to izgleda namontirano ;)

img20140503105026375.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

nabudzio neki lip danas :D nije bas ispalo kako sam zamislio ali to je samo zbog ovog veznog lima koji je sve samo ne prav :lol: mada dosta sad bolje izgleda :e30: ,samo jos jedno farbanje i onda ce biti lip po JUS-u

img20140618202212892.jpg

img20140618202249710.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.