Menjanje m20b25 za m50b25


Recommended Posts

Drugari zanima me koliki je problem zameniti m20b25 za m50b25,jer sam malopre zvao nekog prodavca za m50 koji mi je rekao da moram da zamenim sve komplet motor,menjac,diferencijal,kardan.Da li je neko imao iskustva sa tim i koliki je to zaista problem. :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

Ja sam mu rekao da bi da bi dobio pravu stvar mora zameniti sve samo zbog toga ako menja menjac nece mu odgovarati duzina kardana. Dif se menja zbog prenosa.

tablu tj kilometar sat isto treba da zameni..

Motor sa motornom instalacijom se podrazumevaju....

Link to post
Share on other sites

Ja sam mu rekao da bi da bi dobio pravu stvar mora zameniti sve samo zbog toga ako menja menjac nece mu odgovarati duzina kardana. Dif se menja zbog prenosa.

tablu tj kilometar sat isto treba da zameni..

Motor sa motornom instalacijom se podrazumevaju....

Odkud ti to??

Link to post
Share on other sites

Drugari zanima me koliki je problem zameniti m20b25 za m50b25,jer sam malopre zvao nekog prodavca za m50 koji mi je rekao da moram da zamenim sve komplet motor,menjac,diferencijal,kardan.Da li je neko imao iskustva sa tim i koliki je to zaista problem. :rolleyes:

Ako uzmes motor iz e34,imaces mali problemcic da se vezes na sasijsku instalaciju od m20,nista strasno ali ne ide dzek na dzek,moras da seces dzek od m50,seces dzek od m20 i spajas se,moras da zamenis davac pritiska ulja na kucistu filtera i davac temperature na glavi,da budu sa jednim pinom,kod m50 je sa 2,da bi dobio lampicu ulja i temperaturu na tabli,nosaci motora ti odgovaraju,moras i izduvnu granu da uzmes i prepravis na granu od m20.

NA tabli ce sve da radi,nema potrebe da je menjas,hladnjak moras da zamenis sa usmerivacem ne stoje isto motori,nisu isto zakoseni,moze da prodje tvoj hladnjak ali bez usmerivaca,ali ces malo i creva da krivis(gornje).

Ako auto ima klimu i tu nije nista isto,mora kompresor od m50 sa nosacem,cevi mozda i mogu da se iskoriste(nisam siguran 100%).

U principu to je to,kardan ostaje od m20 isti je,a sto se difa tice i on moze da ostane 3,73 je sad kod tebe,a i m50 je nosio takav dif pored 3,45ili 3,23 u touring varijanti.

Tacka!

Link to post
Share on other sites