Xenon X5.3.0D


Recommended Posts

Na mom X5 3.0d se bukvalno odjednom (bar sam ja tako primetio) smanjila vidljivost kratkih svetla... da bih vozio pod kratkom svetlima normalno moram da ukljucim maglenke (prvenstveno mislim na voznju po nasim Srpskim slabo obelezenim i osvetljenim putevima)... Zamenio sam sijalice kao prvi korak i ...jeste malo bolje ali ni priblizno kako bi trebalo da bude i kako je bilo ranije... kod nasih lokalnih majstora ne prijavljuje nista kao kvar ili gresku... duzina svetla je ok samo je tako prigusena,slaba ,jadna ... sta bi moglo da bude i kako i gde da to resim

Link to post
Share on other sites

A da nije do balasta, mozda ne daju adekvatan napon sijalicama.

Mozda... ali aj molim te pojasni mi sta je to balast ,posto sam ja laik a izgleda da i moji majstori nisu nista bolji... ako je to neki regulator napona onda je pitanje dali za svaki far postoji odvojen regulator ili jedan za oba?? na kraju kako da to proverim kad kod majstora kad zakace na komp ne prijavljuje nikakvu gresku??

Link to post
Share on other sites

Za svaki far ponaosob postoji poseban balast, 12v ide do njega, on povecava napon i pusta struju na sijalicu. Najbolji nacin je da probas sa drugim ispravnim balastom.

Link to post
Share on other sites

Za svaki far ponaosob postoji poseban balast, 12v ide do njega, on povecava napon i pusta struju na sijalicu. Najbolji nacin je da probas sa drugim ispravnim balastom.

videcu.. ali kako je moguce ako su oni crkli na primer, da su crkli oba u isto vreme... pomalo cudno ....

Link to post
Share on other sites

Imali još nekih problema sa strujom,proveri akumulator,da li je dobar i adekvatan.Koje si sijalice stavio no name ili brend,šta je sa staklima fara.Može svašta ponešto da bude.

Sa strujom bas nikakvih problema, Baterija je njegova originalna i ok je...nisam imao problem sa njom nikada... na njemu su bile sijalice Osram ja sam sada stavio Philips istih perfomansi ... auto je 2006 , 250 000 presao sto znaci da bi sociva u farovima trebalo da budu Ok ..koliko vidim spolja nisu pogrebana niti ostecena ...vidi se malo prasine iznutra ali nije to nesto extremno... ta svetla kao kad su prigusena i kao sto sam objasnio na pocetku bukvalno su se odjednom smanjila...auto je bio na tehnickom pregledu u Nemackoj i neposredno posle toga sam primetio da nesto nije u redu pa sam mislio da neko nije cackao sa podesavanjem ali duzina je ok ...

Link to post
Share on other sites

Verovatno je Balast ali nemam nacina da probam... majstori naravno odmah traze da kupis pa probaj a nisu bas jeftini za probu... sad.gif

Link to post
Share on other sites

Kaze mi tip njemu na mercedes isti slucaj i ispostavilo se da je soljica ili socivo zaprljano...ocistili osusili i ko novo... dali je moguce da se zaprlja iznutra i od cega uopste????? Jel radio to neko?? Cime se cisti???

Link to post
Share on other sites

Druze pogledaj i prelistaj malo ovu TEMU pa ti mozda on moze pomoci i oko tog sociva ili bilo cega drugog.

Ma ja sam mislio da mogu to sam da resim ali svi su izgledi da ne mogu... kontaktirao sam coveka vec ... hvala rolleyes.gif

Link to post
Share on other sites

Zbog toga sto nisam mogao da uskladim moj posao sa slobodnim terminima majstora koje sam pronasao ovde na forumu odlucio sam da saam probam da ocistim xenon soljicu... i uspeo sam da dobijem 70% bolje svetlo naravno zamenio sam i sijalice posto su mi predhodno majstori stavili D2R umesto D2S... to ciscenje sam obavio veoma da kazem nestrucno..nisam nista ostetio ali sam ih cistio papirom za ruke tako da su unutar soljice ostale dlacice papira koje se vide a mozda i smetaju pomalo...ovih dana ocisticu ih ponovo magicnom krpicom rolleyes.gif... balast jos uvek nisam proverio jer koga god pitam nemaju dijagnostiku za to...

Link to post
Share on other sites