problem radijator u kabini...e30 318is


Recommended Posts

Ljudi pomagajte...hitno mi treba savet da ne trazim po temama, cistio sam kuciste ventilatora u kabini to jest radijatora kako bi vec to nazvali, znaci izvadio sam ga, produvao, ocistio radijator od prljavstine tom prilikom sam menjao instalaciju kablova sa e30 318i na e30 318is (nema razlike isti su) po vizuelnom pregledu jer je stara instalacija bila ispovezivana sa kojekakvim vezama msm katastrofa, to je tako uradio prethodni vlasnik 318is-a, problem je sledeci, sve sam vratio lepo lagano, dva creva iza motora koja idu u ventilator kabine, znaci svaki plasticni konektor ubacio sam tamo gde je predvidjeno, osigurac je na 2A i on je ok, stim da ima jedan crveno-zuti kabl, pretpostavljam veza za relej i drugi je braon ali on je nebitan cini mi se, taj crveno-zuti sam povezao izgleda lose, jer nisam mogao da pronadjem vezu do releja, opet u elektriku se ne razumem samo osnovno, dijagnoza sledeca, otvorio sam cep hladnjaka sipao pola vode - pola antifriza u hladnjak, podesio tockic na na tepperaturu, ali nisam ga uklj.da duva,

tako je radio 10 min. sa otvorenim cepom, posle toga zavrnuo sam cep nazad i provozao sam auto nekih 4km, posle 4km upalio ventilator na kratko i duvao je super i nekih kilometar kasnije odjednom mi explodirao radijator, ne znam sta je ciniti, a nisam expert, znam samo da mi je izaslo mnogo pare iz ventilatora, kada sam ugasio auto otvorio cep hladnjaka toliko je pritiska izbacio da nisam verovao, naravno i malo tecnosti, a i primetio sam da nabije brzo temperaturu??? za 6 min oko 60% ako moze neko stvarno da mi pomogne... (ako sam pogresio vezu do releja) da li moze doci do ovakve katastrofe).................................ne zelim da se igram stim...molim za pomoc...

Link to post
Share on other sites

Parkiraj auto na uzbrdicu, grejanje na crveno, odvrni cepic na hladnjaku za ventilaciju, upali auto i sipaj tecnost

Naravno kad zamenis taj mali hladnjak-radijator sto je nastradao :)

muci me jedna briga to jest nocna moraa...taj crven0-zuti kabl...na 318i e30 on ide direktno u relej koji se nalazi ispod volana tu je odma pored i za abs, a na 318is e30 sada trenutno ne mogu da se setim koji je bio za relej a msm da je relej u motornom prostoru gde su osiguraci jer stare instalacije su bile ispovezivane i kada sam uklonio jed.sam zaboravio crveno-zuta, mozes li mi reci resenje, evo i slike...

http://postimg.org/image/8o102qldl/

crveno-zuta obrati paznju, braon odma pored je za pepeljaru ako se ne varam, ili gresim!!!

Link to post
Share on other sites