Recommended Posts

Kao sto pise u naslovu rijec je o e36-ici coupe 1.6 M43 motor (sa sekvent plinom) i automatski mjenjac. Proizveden je 23.11.1995 godine, a od opreme nema nesto mnogo, sva stakla na struju, elektro siber, sportsitze, vozacev i suvozacev zracni jastuk, servo i elektricne retrovizore i to je to.

Auto je mehanicki u dosta dobrom stanju, medjutim ima posla na njemu oko limarije i unutrasnjosti, sto planiram lagano, jer sam auto uzeo prije 10-ak dana.

Znaci od planova nista posebno, srediti te sitnice na limariji i unutrasnjosti, ofarbati branike u boju auta, te staviti maglenke i kakve fine felgice.

Da ne davim vise evo koja slicica.

y4ev.jpg

4eu7.jpg

5w6b.jpg

qnoe.jpg

Link to post
Share on other sites

Pa Bengula....

to je to...sta ti vise treba...

Ja bih dodao na listu zadnja svetla crvena(crveno-bela), i bele zmigavce i to je to.

Masina da je vozas i uzivas, bengula :)

Mislim da cu stopke i prednje zmigavce ostaviti ovako jer fino leze na crnu boju, opet mozda se i predomislim. :lol:

Evo i slika unutrasnjosti (slikano kad sam ga dovezao), sad nema ovih podmetaca, stavljeni su gumeni dok ne prodje zima.

ac6o.jpg

Najkriticniji je vozacev sic jer je poderan malo.

Link to post
Share on other sites

Bitno da ti je skoljka dobra, agregat moze da zamenis kad hoces.

To si u pravu, a skoljka je dobra. Za sad ostaje ovako, mozda nekad i agregat promjenim, ali prvo da ove sitnice porjesavam pa cemo da vidimo za dalje. :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

E, a i taj enterijer,

vidi ovde na forumu, u sekciji prodajem, ima da se nadje, i cene su za forumase dobre, kad se skupi koji evric, nije neko veliko ulaganje i resio si i to...

Sto rekose drugi, bitno da je limarijski i sa trapovima OK, sve ostalo se da srediti, a opet vozis BMW-a koji ce ti vrlo verovatno s'vremena na vreme izmamiti smesak, jer to je bmw, pa jos kupe...(svalerski, sto bi neki rekli)

U zdravlje da te sluzi!

Link to post
Share on other sites

E, a i taj enterijer,

vidi ovde na forumu, u sekciji prodajem, ima da se nadje, i cene su za forumase dobre, kad se skupi koji evric, nije neko veliko ulaganje i resio si i to...

Sto rekose drugi, bitno da je limarijski i sa trapovima OK, sve ostalo se da srediti, a opet vozis BMW-a koji ce ti vrlo verovatno s'vremena na vreme izmamiti smesak, jer to je bmw, pa jos kupe...(svalerski, sto bi neki rekli)

U zdravlje da te sluzi!

Hvala. Ma da, lagano rjesavati jedno po jedno. Za sad sam ga registrovao i uradio mali servis, a uskoro cu i farbati branike i mijenjati ulje u mjenjacu. U ove 2 hiljade km sto sam presao odkad sam ga kupio slusa odlicno, a nadam se da ce i dalje tako.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Felgice namontirane, prije sam ofarbao donje dijelove branika i pragove u mat crnu i stavio sam ledice u osvjetljenje zadnje tablice.

10331533_256763717840702_1088869631_n.jpg?oh=e9f170f9c12496a69be309f78a614d6f&oe=536226E9&__gda__=1398903980_57ee732a39af663453e96e13f647ee1b

10313924_256763731174034_761506072_n.jpg?oh=457bc3ae15f0fe841d097c6c040b0f23&oe=5361DE85&__gda__=1398931891_01d08f3a59df030ef394b3c3821ce40d

Do kraja mjeseca bi trebao montirati nize opruge da to na nesto lici ovako je napred kao koza. :lol:

Link to post
Share on other sites

Al su mu cucnule felne...

Drugi auto!

Felge su pola auta. :lol:

Dobra felna, postavi samo ponovo neku sliku da vidimo kako stoje na kolima.

Imaju vec slike auta sa felgama.

Bas su mu felne lepo legle. :clapping:

Nemas poklopce za njih ?

Jos kad malo cucne bice bolje.

Imam negdje poklopce sa drugih felgi, a mislim da je isti promjer rupa, samo nzm gdje sam ih ostavio.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

U petak kupljen motor m42b18 sa rucnim mjenacem, pa dok majstor uhvati vremena ubacujemo. Bice slika kad se ubaci.

I evo ponovo slike auta, jer su se stare negdje izgubile.

9i4go.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Ubacen motor jos prije 10-ak dana i rucni mjenjac. :) Takodje sam kupio i namontirao Lowtec plave opruge, ali ne mogu nigdje na netu naci specifikacije, ali odprilike napred je nizi za jedno 3-4 cm a nazad 1.5-2 cm. Nabavio sam i volan, jer je ovaj moj u raspalom stanju, ali nisam jos namontirao.

Slikao sam samo motor jos dok je bio kod majstora, a komplet auto neke druge prilike dok budem imao cim bolje slikati.

KQkD8V.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Nabavljen sportski lonac, tipski za e36, ali su malo prevelike izduvne cijevi lonca (fi 105), pa ih mislim sijeci i variti druge, manje. Uglavnom ovako ce ostati neko vrijeme dok ne nabavim odgovarajuce cijevi.

2z3vx4g.jpg

1zvvo5w.jpg

Link to post
Share on other sites