Recommended Posts

Neznam kako bih vam opisao problem ali primetio sam u zadnje vreme da mi auto slabije ubrzava.Naime kada mu dam pun gas on dobija na broju obrtaja i motor radi kao sto bi i trebalo ali osecam da mi auto slabo ubrzava a trebalo bi brzo da dobije na brzini bar ja tako mislim.Da li je neko imao takav slucaj i sta bi moglo da bude.

Link to post
Share on other sites

Ne bih znao da li je lamela,on ovako ide super,ubrzava lepo jedino kada hocu da ga isforsiram recimo iz cetvrte u trecu on nabije obrtaje ali imam osecaj da slabo ubrzava a i neznam za tu lamelu,posto je automatik,kada se menja ili da li je u pitanju uopste ona.

Link to post
Share on other sites

pitao sam dal se ponasa kao kad proklizava lamela.

a i u automatu mogu da proklizavavaju lamelice,pa pitam da bih malo bolje objasbio.

kad ga vratis u nizu,i stisnes gas,da li digne prvo obrtaje pa pocne da ubrzava ili odmah tesko prima gas tj mrtvo ubrzava?

Link to post
Share on other sites

Kad se vrati u nizu brzinu automatski on trenutno podigne obrtaje ali slabije ubrza,znaci gas prima inzvaredno i obrtaji takodje urade ono sto treba jedino sto ne povuce kako treba,da li je to tako normalno ili ne nebih znao.Mislim da bi trebao da te nabije u sediste i da izvuce tu snagu maximalno.Ipak je to 136 konja

Link to post
Share on other sites

sa tih 136 konja pogotovo na automatiku moze da te nabije samo u nevericu sto ne vozis neki 3.0 bar...

ako ces nabijanje onda se uzima auto sa ozbiljnijim agregatom,ako ces opusteno kruziranje onda vozis tog 2.0 zeldija

Link to post
Share on other sites

Pa dobro sad kome kako,meni je dobar,jeste da malo vise trosi u gradu ali ne zalim se.Bice nekad i bolji za sada mi je ovaj od 136 konja pa da li treba da se gura ili ne ja sam samo pitao za savet nista vise.

Link to post
Share on other sites