Recommended Posts

Kakva je procedura sa izvozom vozila iz Srbije,mene konkretno zanima za izvoz u Nemačku,ali ko god ima neki info nek piše...Sta treba od papira,gde,šta,kako i tako to..

treba da je registrovan auto da bi mogao da izadje iz zemlje i to je to, kad dodjes gore skidas svoje tablice i kuci... sve ostalo je nemcev problem. procedura njegova je slicna kao i kod nas kad mi carinimo njihova kola. ako ti treba prevoz javi se da ti dam ponudu...

Link to post
Share on other sites

u sustini , auto bi morao da je kao NOV prodat u bilo kojoj zemlji clanici EU...ako imas dokaz o tome , makar fotokopiju prve saobracajne dozvole ili kopiju saobracajne pre uvoza u SRB na kojoj se ocigledno vidi da je auto poreklom iz EU uvezen u SRB... na konju si

ako je auto prodat kao NOV u SRB , ne kazem da je nemoguce ali tu ubijaju cenu samo tako ...

Link to post
Share on other sites

Ode e30?

Inače, procedura je barem pre par godina bila ovakva.

Napravi se kupoprodajni ugovor, tada sam dobio savet da je najbolje da je overen u sudu ili opštini, ode se kod špeditera koji napravi izvozne papire, ta usluga se plati, i to je to. Sve ostalo je na njima, u papirima se navede granični prelaz i na taj mora da ide auto. Auto je bio odjavljen tako da oko tablica i registrovan/neregistrovan ne znam.

Link to post
Share on other sites

Naci dobrog Špeditera u Nemackoj i sve od papira sto ti treba je plocica na autu na kojoj piše #made in germani#......ne treba ni jedan papir za uvoz auta proizvedenog u Nemackoj pri uvozu u Nemacku......Svi papiri su uvek dobro došli ali nisu neophodni.....jedini problem izaci iz zemlje bez papira ali i to je resivo......Ne pricam napamet vec ZNAM i video sam ovakav izvoz auta bez papira u Nemacku...

Link to post
Share on other sites

spremi sve papire , cak i one sto mislis da ti ne trebaju i polako .... nije Minhen iza krivine ... razmisli i raspitaj se dobro ...

ne pisem ti ovo iz dosade , vec zato sto sam kroz sve to prosao !

Link to post
Share on other sites

naj bolje tako..ili kada bi nemac dosao u SRB , naprave kupoprodajni ugovor , prevedu ga kod ovlascenog sudskog tumaca za Nemacki jezik overe ga u sudu i cao djaci...

najbolje je da nemac dodje zbog toga da ga nebi izvarali u smislu on odnese auto a para ni kupca nigde, ali nece nemac doci ovamo. sve ostalo su detalji koji ne moraju njega da brinu nego to dalje oni jure... nije to nista komplikovano samo je skupo po kupca.

Link to post
Share on other sites