Instrument tabla i bord kompjuter


Recommended Posts

Ne radi mi na instrument-tabli ono cudo sto pokazuje servis ili sta vec; neko mi rece da su diode u pitanju, neko da treba da se promeni nekakva baterija, a treci pak predlazu da se promeni cela tabla.

Zanima par stvari:

1. Koliko je komplikovan ovakav zahvat (da li je potreban elektricar)?

2. Da li postoji tabla za kocku sa integrisanim bord kompjuterom i da li je moguca njegova instalacija na auto koji nije imao isti?

3. U slucaj da je odgovor pod 2. negativan, da li moguca instalacija bord-kompjutera desno radija (gde mi je sada sat sa kazaljkama)?

Mislim, znam da pasuje, ali je moje pitanje vezano za njegovo povezivanje, tipa: instalacija dodatnih kablova, senzora, releja...

Link to post
Share on other sites
Ne radi mi na instrument-tabli ono cudo sto pokazuje servis ili sta vec; neko mi rece da su diode u pitanju, neko da treba da se promeni nekakva baterija, a treci pak predlazu da se promeni cela tabla.

Zanima par stvari:

1. Koliko je komplikovan ovakav zahvat (da li je potreban elektricar)?

2. Da li postoji tabla za kocku sa integrisanim bord kompjuterom i da li je moguca njegova instalacija na auto koji nije imao isti?

3. U slucaj da je odgovor pod 3. negativan, da li moguca instalacija bord-kompjutera desno radija (gde mi je sada sat sa kazaljkama)?

Mislim, znam da pasuje, ali je moje pitanje vezano za njegovo povezivanje, tipa: instalacija dodatnih kablova, senzora, releja...

Diode sigurno nisu. Baterija sluzi za memoriju i nema veze sa tim. Ja ne bih razmisljao o tome. A ako ti bas interesuje onda druga tabla.

1. Stavljanje table nije problem.

2. Ne/ne.

3. Mozda si htio da kazes "odgovor pod 2. negativan"....a odgovor je NE.

Link to post
Share on other sites

Sto se tice zamene baterija, to i nije neki problem, ali ne mora da uvek proradi. Ja sam sebi na proslom satu zamenio i prosljakalo je bez problema, dok na sadasnjem nisam uspeo jer su baterije procurele i ostetile plocu.

Link to post
Share on other sites
Ne radi mi na instrument-tabli ono cudo sto pokazuje servis ili sta vec; neko mi rece da su diode u pitanju, neko da treba da se promeni nekakva baterija, a treci pak predlazu da se promeni cela tabla.

Zanima par stvari:

1. Koliko je komplikovan ovakav zahvat (da li je potreban elektricar)?

2. Da li postoji tabla za kocku sa integrisanim bord kompjuterom i da li je moguca njegova instalacija na auto koji nije imao isti?

3. U slucaj da je odgovor pod 2. negativan, da li moguca instalacija bord-kompjutera desno radija (gde mi je sada sat sa kazaljkama)?

Mislim, znam da pasuje, ali je moje pitanje vezano za njegovo povezivanje, tipa: instalacija dodatnih kablova, senzora, releja...

Nisam majstor ali sam video na mobile.de da lik prodaje bord kompjuter za kocku i ima i slika na kojoj to izgleda jako jednostavno.

Link to post
Share on other sites