Kupovina iz inostranstva


Recommended Posts

Verovatno je prodat auto....

Moje iskustvo: Preee...4 godine kupljen je Volvo star 3 godine preko sajta jednog belgijskog prodavca polovnih automobila...poslali nekih 50-tak slika, servisne knjizice, rekose koje su nepravilnosti i koja oprema fali (takodje uslikano, nista bitno), ljubazni, profesionalni..obezbedili prevoz kamionom (samo taj auto za 700 eur)..cena mogla da se spusti za 1500 eur. Sve kako su slikali i objasnili je bilo tacno! Za ove 4 godine promenjene samo gume i motorcic za podizanje stakla.

A preee...9-10 godina kupljen na isti nacin Pasat. Nije bilo prevare ni sto se izgleda auta tice ni sto se love tice....

Link to post
Share on other sites

Bilo nekada... sada ipak treba otvoriti cetvore oci i ne upustati se u ovakve avanture bez neke iole pouzdane osobe, koja sve to sto pise i "cuci" na slici moze i proveriti na licu mesta.

Ja sam svoj poslednji auto kupio preko neta, razmenio par mejlova sa vlasnikom autokuce, cuo se nekoliko puta, ali dok mi se prijatelj nije javio sa placa, i rekao da je to TO i da mogu da uplatim novce slobodno, nisam ulazio ni u kakve finansijske transakcije... A bilo je pre toga svakakvih ponuda, pa i toliko jeftinih automobila, da je jedino falila tabla sa krupno ispisanim natpisom "PREVARA".

Naslusao sam se i nacitao svega i svacega, od toga da je novac hitno potreban radi lecenja, pa do toga da je to sinovljev automobil, koji je na studijama u recimo V. Britaniji, a auto je negde na pola puta...

Iskusniji ljudi ce vam reci da poslujete iskljucivo sa Nemcima, da ne idete dalje, tj. severnije od Minhena... (makar sto se kupovine auta u Nemackoj tice) i da budete realni po pitanju cena, jer niko nije nenormalan, a posebno ne zapadnjaci, da svoje automobile prodaju ispod cene.

Uglavnom ja imam pozitivna iskustva, i uz postovanje nekih osnovnih mera opreza, mislim da se moze doci do zeljenog automobila.

Link to post
Share on other sites

Ma ovo je garantovano bila prevara.Nemoguce da auto stoji toliko dugo na sajtu, i odjednom preko noci ga nema, od kako su primili poruku. Jos da cujete sta je u pitanju, znaci nemoguce, al sam bas hteo da vidim caku.

U pitanju je bila e39-ka 6/2002 god. 2.0 motor benzinac, automatik, pogon na 4 tocka. Nigde lupan, savrseno izgleda. Jos da cujuete cenu.....3500e..... :) :P

Link to post
Share on other sites

Ljudi prevara ima toliko....

E sada ko je cesto na netu i gleda kola, na mobile.de moze da vidi jos vise debilizama! Na primer skoro stalno ima na prodaju e 60 za 4.000 eur!

Nego ja ne kapiram koji su to bolidi kada hoce da naprave tako glupu prevaru! Ko se jos upeca na to???

Mislim auto koji kosta 18.000 funti minimum da ode za 3.000 funti?

Ali ocigledno ima budala, pun svet budala!

Link to post
Share on other sites

ima prevara koliko hoces jednog mog komsiju odrali u nemackoj kao musa jarca tj skratili ga za par soma evra ..elem .snimio on oglas nekog jeftinog perfektno auta tj jako povoljno i uputio se, a pre toga telefonirao i zakazali mu randevu u 10 ujutru .otisao na zadatu adresu odredjenog dana i otvoria mu vrata mlada zena ''trudnjaca' sa stomakom koja ga pustila u kucu skuvala kafu i rekla da prica tiho jer joj spava jedno dete ' i kaze muz joj nije tu i kao moze da pogleda auto i kao nema kljuc ili dokumenti auta kod muza su kojeg zvali hitno na poslu i kaze ako hoce da kupi auto tj ako mu se svidja da se odluci sada i ostavi kaparu i rezervise za njega auto posto dolaze jos 5-6 njih posle njega da gledaju auto i potom je cuo zvonce i kao dosla jos jedana musterija koja se kao javlja po oglasu ...i on ostavio kuntu oko 4-5ooo eura i ode i trebao je da se vrati oko 6-7 sati navecer kad muz bude doso sa posla da potpisu ugovor i preda mu dokumenta i kljuceve i uzme auto ...hehe kad se vrati imao je sta da vidi ...nema auta ispred kuce ,nema razbacanih igracaka od ''deteta''(koje je spavalo) po dvoristu spustene sve zaluzine ali zato ima jos jedno 5 do 7 mamlaza kao on koji su dosli po kljuceve i dokumenta i naravno da potpisu ugovor u zadato vreme .....i svi bili odrani kao i on :( neko vise neko manje ;)

posle kad se vratio kuci zena ga isterala mislila je da je potrosio pare na kurve ...haha vratila ga kuci tek kada mu je policija telefonirala

Link to post
Share on other sites

Odgovorili su mi sa mobile.de.!!!!!!!!!

Napisali su:

Hello

I am the first owner of the car

The price includes VAT

The car is in excelent condition and it has been kept in garage

No accidents or engine damage

The car is located in Newcastle,UK and i bought this car from Germany and the car has german papers

I worked in Germany and i bought the car there to have it for my work

Now, my working place is in Newcastle and i want to sell it as fast as i can

If you want to buy it please let me know and i will tell you the terms of the deal

I can bring the car to your location if you want to buy it

Thank you for your understand

Link to post
Share on other sites

Da teram dalje, da vidimo sta ce da kazu? Tipa, da pitam koji su uslovi kupovine......ili da iskuliram.......ili da se dogovorimo da ga napucam jer hoce da me zajebe..........

Link to post
Share on other sites

Procitaj sta sam napisao na prvojn strani ovog topica pa pogledaj koliko sam ubo pricu!

Znaci celu! Cak sam ja mislim i grad pogodio!

Sledece sto ce ti odgovoriti i to ce pisati velikim slovima, je da mu posaljes deo para Western Unionom na svoje ime u Londonu, i pitace te "do you understand me" i fazon vec ga je neko ispalio (on je kao ranije bio dobar) pa sada ne da bez kapare i da je to jedini nacin da sklopite posao!

Meni je cak lik poslao sliku skeniranu vozacku dozvolu i saobracajnu kada sam gledao e 60!

Zamisli dokle to ide....

Ma sprdaj se sa njima ako ti je dosadno!

Link to post
Share on other sites

Evo i sledeceg odgovora, posle mog mejla o nacinu na koji da kupim auto.

Hello

As i told you in the previous email the car has never been involved in an accident

The car was always kept in garage

I will employee a shipping company to bring the car to your location

No extra costs

This is their website: http://www.cargo-distribution.com

They work very simple,i give them the car and the papers and you pay them 50% of the money for the car

Then, they will bring the car to your location

You will be able to go to an authorized service and inspect the car and you will also test drive it

You can keep the car 3 or more days before deciding to buy it

If you agree with the car you pay the rest of the amount, you will make the papers and the car is yours, if not you will be fully refunded ( they will give you the money back)

If you want to buy this car please register with ICDB :

http://www.cargo-distribution.com/register.php

I will wait an answer as soon as possible

Thank you very much for your interest

Link to post
Share on other sites

Reka sam vam!

Sabani!

A ako okrenes ili posaljes mail toj SHIPPING COMPANY, napisi ovako: video sam oglas za kola i raspitao se, vlasnik mi je rekao da su kod vas kola i da su spremna za slanje u inostranstvo! Mozete li da mi potvrdite da li su kod vas?

Odgovor je jesu kod nas su ne brinite!

A ja mu nisam rekao ni koja su kola u pitanju! Znaci prica na pamet i to znaci da su i oni upleteni u prevaru!!!

Link to post
Share on other sites