Kupovina iz inostranstva


Recommended Posts

Oglas sigurno nije ozbiljan ako se odnosi na auto... Moze da bude zajebancija, moze da bude ghoust, a moze biti i da se oglas ne odnosi na auto vec na neki deo...

Link to post
Share on other sites

Auto je u pitanju, sa sve slikama,detaljima. Oglas je privatan. Ali nisu Nemci budale pa da za trojku staru 7, 8 god. traze 3500e. Sigurno tu nesto ne stima. Al kad sam video kako da se ne zabeseknem ;)

Link to post
Share on other sites

Ovako!

Kontaktiras ga e-mailom!

On ce da ti isere sve i svasta!

Imas 2 najcesce price!

PRVA: Kao auto je extra sve je u fullu... Auto je na Nemacke tablice, ja sam radio u nemackoj i tamo kupio ovaj auto a sada se zbog posla vracam u London, Newcastle... (u svakom slucaju Britanija, tacnije Engleska) i tamo niko nece da ga kupi jer je volan na drugoj strani a meni je tesko da ga vozim u Engleskoj kada mi je volan (evropski) tj. na levoj strani!

DRUGA: Isto auto je u fullu nikad nije ucestvovao u saobracajnim nesrecama... motor odlican... bla bla...

Cena je mala posto je moj brat vlasnik kola a ja ne bi da zaradim na smrti mog brata... ili caleta, dede...

U oba slucaja ce ti traziti da potvrdis da si ozbiljan kupac i da mu potvrdis povratnim e-mailom da si i dalje zainteresovan!

Posle ti posalje e-mail u kome napise da ima samo jedan nacin da "odradite" ili "zakljucite" posao!

Nacin je sledeci!

Reci ce kako ga je vec neko ispalio, fazon da se nadju u Londonu, on je kao otisao da saceka tog kupca a on se nikada nije pojavio i nije vise odgovarao na e-mail! I sad on je tu kao izgubio dragoceno vreme i novac na kartu za London posto zivi u nekom drugom gradu!!!

Jedini nacin za zavrsavanje posla (napisace ti velikim slovima) je da uplatis oko 3.000 eur Western Unionom na svoje ime (tj. neki drugar ili clan porodice da uplati na tvoje ime te pare ali u Western Unionu u Londonu (znaci da u beogradu u Western Unionu uplati pare i oni posalju pare u Western Union u Londonu i samo tamo mogu da se potignu i kao samo ti mozes da ih podignes kada odes u London) Kao da on vidi da ti imas pare...

I onda da mu skeniras taj racun i posaljes e-mailom da on vidi da si uplatio stvarno i onda je kao siguran da ces doci u London i da ga neces ispaliti jer ces doci makar po te pare!!!

Kao on ce ti platiti put tj. dace ti pare za put u London kada stignes u London i kao idete u policiju i kod majstora da se uveris da je sve Ok sa kolima! A ako ti se kojim slucajem ne svidi kao dace ti pare za put sto si dosao! I naravno Western Union uzima neke pare za to sto koristis njihove usluge i to ce on da plati...

E da ima i akcija kao auto je vec "in shiping yard costudy" kao kod nekih dilera je i ti samo uplatis deo novca Western Unionom Oko 2 ili 3.000 eur i das adresu a oni ti dovezu kola i imas par dana da ih probas i ako ti se svide das pare (ostatak) u kesu ovima sto su ti doterali kola, a ako ti se ne svide, nista, vratice ti pare!!!!

To se desava i u Italiji ali samo kao umro mi cale, burazer...

ZESTOKA PREVARA!!!!!!!!!!

Link to post
Share on other sites

Posalji pare Western Unionom i pozdravi se od njih ili spremi jos 500-600 eur za kartu do Londona da mozes da uzmes pare sebi nazad ili ce ovaj na neku prevaru ili vezu da ti uzme te pare i cao!

U sr.nju si u svakom slucaju!!!

Link to post
Share on other sites

Ja sam u americi kupovao tako Yamaha R1 i dobio mail od e-bay da se artikal no taj i taj nalazi u njihovom shippinc centru, da uplatim preko western uniona lovu i doneće mi ga u New York u roku od 7 dana.

Ja nisam ni obratio pažnju da je adresa slanja novca Milano, Italy, posle pola sata me zvala centrala Western Uniona da mi kaže da sam prevaren i da dođem po pare...

Link to post
Share on other sites

Pazi takve fore ima i kod nas..

Konkretno,drug me zove kaze nasao extra golfa za neke sitne pare,isto ocuvan,malo presao itd.. Imao je srece sto je bio javio meni da proverim kola,u kakvom su stanju. Ja otisao da pogledam,kad ono nema nikog pod tim imenom na toj adresi..Pitam tu ljude u okolini kazu niko nije cuo za njega.. E u cemu je fora:drug ga je nazvao i ovaj mu kaze kao vec ima zainteresovanih za kola,vec dosli da vide i kao ako hoce da ih uzme mora da uplati kaparu(na telefonski racun ;) ) od 15000din da ih ne bi prodao.. Da nisam otisao da pogledam ko zna sta bi bilo.. Tako da se treba dooobro paziti

Link to post
Share on other sites

Hvala svima. Pomogli ste mi da se ne zalecem u neke sulude stvari..Nista nije tako sjajno i lepo, kao sto izgleda na prvi pogled. Sigurno da dobar auto na posten nacin treba i posteno platiti.. :D

Ako im budem slao mejl, javicu vam sta su rekli, mada verovatno necu to uraditi. Sigurno da vama vise verujem. POZZ

Link to post
Share on other sites

Ja sam skoro sve moje automobile kupio LICNO u inostranstvu-CH!Najbolje je otici preko,njuskati 10-tak dana,kupiti,pa na carinu.Evo nekih situacija:

1)startujem ljude u okolini gde sam se smestio.Auto na prodaju?Ne-hvala,da-izvolite.Cena mnogo niza za isti,nego u garazi(kod dilera)

2)nasao preko interneta 525i-e39-2002,za 8000.U Napulju,garaza.Zovem prijatelja u Milanu,on pozove njih,Bog zna kako sve.Medjutim,on mi je priznao da se boji da ode u Napulj,jer tamo,kaze,vlada totalna anarhija,nabice ga u sahtu za 200E,a ne za 8000.Do Rima-djene-djene,a nize nikako

3)nadjem 520i-e39-2001-restyling,u DE,Stutgart,prelep,beo!!!!!!Nije taxi.Garaza ozbiljna,Nemci,nisu Turci,Grci,Rusi,otprilike ovo je bio najgori auto.Za 7850E,zadnja cena 7500.Savatam prijatelja istog trenutka,koji vozi slepom kola po narudzbini-trebao je biti u Berlinu,a on-u Stutgartu!!!!!Vec sam video sebe kao ponosnog vlasnika.On krene da vidi auto,ja jurim speditere.Zove me,kraj auta stoji,nije video nista lepse,TUV tek uradjen,bez ogrebotine,kao nov,iz salona,ne cuje se,konzerviran motor...Kada je neka tamo"Eva Braun" cula gde auto ide,odbila je da izda racun za povracaj njihovog PDV(MWSt)...Idi pred skupstinu,pa se zali...Bio sam kraci neke 2000 i nisam hteo da se zajmim.Osetio sam nemoc i bes.Prvo bes, pa nemoc.Mogu da nas natezu,kako hoce.Nismo ni mi za bolje,nego za Yugo45-4b. :declare: :lol:

Link to post
Share on other sites

Generalno,dobri automobili od prvog vlasnika i sa malom kilometrazom uopste nisu jeftini.Nasi ljudi uglavnom gledaju cenu a ne ono sto ispod slike pise i ne pogledaju a tu se vidi zasto je auto jeftin,Kod nas je samo vazno godiste a milioni ubijenih kilometara ne predstavljaju nista.....

Link to post
Share on other sites
Ja sam skoro sve moje automobile kupio LICNO u inostranstvu-CH!Najbolje je otici preko,njuskati 10-tak dana,kupiti,pa na carinu.Evo nekih situacija:

1)startujem ljude u okolini gde sam se smestio.Auto na prodaju?Ne-hvala,da-izvolite.Cena mnogo niza za isti,nego u garazi(kod dilera)

2)nasao preko interneta 525i-e39-2002,za 8000.U Napulju,garaza.Zovem prijatelja u Milanu,on pozove njih,Bog zna kako sve.Medjutim,on mi je priznao da se boji da ode u Napulj,jer tamo,kaze,vlada totalna anarhija,nabice ga u sahtu za 200E,a ne za 8000.Do Rima-djene-djene,a nize nikako

3)nadjem 520i-e39-2001-restyling,u DE,Stutgart,prelep,beo!!!!!!Nije taxi.Garaza ozbiljna,Nemci,nisu Turci,Grci,Rusi,otprilike ovo je bio najgori auto.Za 7850E,zadnja cena 7500.Savatam prijatelja istog trenutka,koji vozi slepom kola po narudzbini-trebao je biti u Berlinu,a on-u Stutgartu!!!!!Vec sam video sebe kao ponosnog vlasnika.On krene da vidi auto,ja jurim speditere.Zove me,kraj auta stoji,nije video nista lepse,TUV tek uradjen,bez ogrebotine,kao nov,iz salona,ne cuje se,konzerviran motor...Kada je neka tamo"Eva Braun" cula gde auto ide,odbila je da izda racun za povracaj njihovog PDV(MWSt)...Idi pred skupstinu,pa se zali...Bio sam kraci neke 2000 i nisam hteo da se zajmim.Osetio sam nemoc i bes.Prvo bes, pa nemoc.Mogu da nas natezu,kako hoce.Nismo ni mi za bolje,nego za Yugo45-4b. :declare: :lol:

Šta si ti hteo da kažeš ili da dodaš na ovu temu?

Link to post
Share on other sites

Pa verovatno je hteo da se nadoveze na ovu temu kako je zeznuto uzeti kola oz onostranstva!

To se naravno odnosi na malo bolja kola, tj. na ona koja mogu legalno da se uvezu!

Link to post
Share on other sites
Šta si ti hteo da kažeš ili da dodaš na ovu temu?

Hteo sam da izlozim moja licna iskustva i anegdote u vezi sa uvozom auta(citaj:BMW) iz inostranstva.Zaista smatram da je najbolje licno otici(ukoliko se ima mogucnosti,naravno),probati i kupiti tamo auto.Ali nikako od Turcina,Grka,Rusa...Dobar auto i tamo kosta.Ima E39 koje tamo kostaju po 15-20000E,ali takve i ne stizu kod nas.Ove kod nas su presle po ko zna koliko km i tamo kostaju 5-6000,euro3.Kada se prodaju,kostaju 12-15000,jer nasi dileri mogu samo na takvima da zarade svojih 100%.Eto.

Link to post
Share on other sites
Ja sam skoro sve moje automobile kupio LICNO u inostranstvu-CH!Najbolje je otici preko,njuskati 10-tak dana,kupiti,pa na carinu.Evo nekih situacija:

1)startujem ljude u okolini gde sam se smestio.Auto na prodaju?Ne-hvala,da-izvolite.Cena mnogo niza za isti,nego u garazi(kod dilera)

2)nasao preko interneta 525i-e39-2002,za 8000.U Napulju,garaza.Zovem prijatelja u Milanu,on pozove njih,Bog zna kako sve.Medjutim,on mi je priznao da se boji da ode u Napulj,jer tamo,kaze,vlada totalna anarhija,nabice ga u sahtu za 200E,a ne za 8000.Do Rima-djene-djene,a nize nikako

3)nadjem 520i-e39-2001-restyling,u DE,Stutgart,prelep,beo!!!!!!Nije taxi.Garaza ozbiljna,Nemci,nisu Turci,Grci,Rusi,otprilike ovo je bio najgori auto.Za 7850E,zadnja cena 7500.Savatam prijatelja istog trenutka,koji vozi slepom kola po narudzbini-trebao je biti u Berlinu,a on-u Stutgartu!!!!!Vec sam video sebe kao ponosnog vlasnika.On krene da vidi auto,ja jurim speditere.Zove me,kraj auta stoji,nije video nista lepse,TUV tek uradjen,bez ogrebotine,kao nov,iz salona,ne cuje se,konzerviran motor...Kada je neka tamo"Eva Braun" cula gde auto ide,odbila je da izda racun za povracaj njihovog PDV(MWSt)...Idi pred skupstinu,pa se zali...Bio sam kraci neke 2000 i nisam hteo da se zajmim.Osetio sam nemoc i bes.Prvo bes, pa nemoc.Mogu da nas natezu,kako hoce.Nismo ni mi za bolje,nego za Yugo45-4b. :aggressive: :angry:

pa prvo nema sanse da kupis auto za 10 dana boravka u inostranstvu osim ako ne ides vec po dogovoru ili ti nekim pukim slucajem izleti nesto povoljno tj odgovarajuce ili nesto blizu onoga sta se trazi.

Vlada88 je u pravu, ima dosta laznih oglasa, pogotovu na mobile.de, egzistiraju nekoliko dana i onda ih administratori sajta obeleze kao "moguca prevara",skinu im sliku i stave taj natpis, tako da se niko ne zanosi da ce naci nesto budzasto jer ni oni nisu veverice...

najbolje je da covek ima nekoga u tom mestu gde se nalazi neki auto koji ga si pronasao na netu, da moze da se vidi da li je to sto se navodi ili ne

Link to post
Share on other sites

pa prvo nema sanse da kupis auto za 10 dana boravka u inostranstvu osim ako ne ides vec po dogovoru ili ti nekim pukim slucajem izleti nesto povoljno tj odgovarajuce ili nesto blizu onoga sta se trazi.

...uvek izleti nesto...otisao sam po 34,kupio dobru 36...ili obratno...covek mora da bude fleksibilan u tim trenucima...uskoro idem po 39-520i-restyling(izgleda da sam prodao moj 320i),ali ako bude 525i,necu puno da ocajavam i oklevam...jbg,registracija je 500E,svakako...samo da mi se svidi! :aggressive:

Link to post
Share on other sites

Da se i ja nadovezem....

U septembru sam bio u Nemackoj na nekakvom sajmu. Nakacio sam se gore na net i video auto kome je dosta oborena cena.

Ovo isto vozilo sam video na netu kad sam bio kuci par dana ranije ali sa vecom cenom.

Nazvao sam ih telefonom (BMW salon) i dogovorio probnu voznju. Kako sam ugledao auto znao sam da ce biti moj.

Naime, vozilo je bilo registrovano na fizicko lice koje je prodaju poverilo BMW salonu.

Prvih mesec dana auto se prodavao za jacu cenu i naravno nije prodat.S pocetkom narednog meseca BMW salon zahteva od prethodnog vlasnika da se cena spusti ili da mu naplate to sto njegov auto stoji na njihovom placu i zauzima mesto nekom autu koji bi se pre prodao.

Dao sam kaparu od 1.000 eura otisao kuci po ostatak para i za nedelju dana dosao po svoje vozilo.

Dakle, da sam trazio auto nema sanse da bi ovakav nasao - imao sam PUNO srece da naletim na ovakav primerak i da potrefim snizenje cene...

Pozdrav...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jel moze prvo pomoc? Ne znam da postavim link. Ako hoce neko da mi pomogne da postavim link, pokazacu vam auto.

Nasao sam na mobile.de automobil i odlucio da kontaktiram prodavca. Bas da vidimo sta ce biti od svega...

Javicu vam ako mi odgovore.

Link to post
Share on other sites

Samo idi na mobile.de i kada "udjes" u oglas koji si hteo da postavis gore oznaci adresu i kopiraj je i onda samo paste ovde kada budes pisao u topicu!!!

Link to post
Share on other sites