skinuti katalizatori i odma problem


Recommended Posts

Zdravo drugari... vozim compact 316 ti e46 2002. godiste i poceo je da mi se cuje auspuh kao da je pocepan, majstor koji mi odrzava auto je ustanovio da su na izduvnoj grani dva mala katalizatora zapusena i da su se zbog korozije pocepali i da treba da se zavare, medjutim u auspuh servisu su mi isekli ta dva mala katalizatora i stavili obicne cevi, jer su bili zapuseni, i nisu imali drugu alternativu. sada mi se javlja problem jer mi se stalno pali lampica za servis. majstor mi stalno gasi putem povezivanja dijagnostikom, ali se ona iznova pali i nervira me. da li postoji nacin da se to nekako resi ili moram da zamenim celu izduvnu granu, koju je inace tesko naci osim iz originala koji je papreno skup. na slici je grana sa ta dva mala katalizatora... 3cyd.png

Link to post
Share on other sites

ljudi bas ste mi pomogli... hahahah :)

Posto nisi precizirao koja greska ti se pali (koju ti majstor ponisti) tesko ce ti neko pomoci.

Obzirom da su skinuti katalizatori i na njihovo mesto samo zavarene cevi, gresku ti verovatno prijavljuje post-cat o2 sonda jer oseca da nema katalizatora.

Ima nekoliko varijanti da se to resi, ali ostavicu iskusnije da ti odgovore na to pitanje.

Ja znam za 2 resenja:

1. Ubacuje se izmedju sonde i navoja iza katalizatora jos jedan navoj koji izdize sondu van toka izduvnog gasa i tako ne pali check engine (citao na netu, ne iz licnog iskustva)

2. ECU mod

Pozdrav

Link to post
Share on other sites