Recommended Posts

pa kako kome je taj zvuk "ljepsi" .... meni se npr. ne svidja jer puno reze kad se skine katalizator... al sve rjesava dobar zadnji lonac kad je zvuk u pitanju....

moj ti je predlog da ga skines, prodisat ce ti auto koliko toliko...

Link to post
Share on other sites
pa kako kome je taj zvuk "ljepsi" .... meni se npr. ne svidja jer puno reze kad se skine katalizator... al sve rjesava dobar zadnji lonac kad je zvuk u pitanju....

moj ti je predlog da ga skines, prodisat ce ti auto koliko toliko...

Neko mi rece da ce i vise da trosi kad se skine?

Link to post
Share on other sites

Trošiće manje, ali za nijansu.

Katalizator stari možeš da prodaš ovima što otkupljuju katalizatore za 50-100e i spojiš cevi pa ce zvuk biti za nijansu oštriji.

Ako samo izbiješ keramiku iz njih, odma ima da dobiješ metalni zvuk, što neko voli neko ne.

Ići će za nijansu bolje.

Link to post
Share on other sites
Imam utisak da ti oćeš tjuning, da nije problem u pitanju.

Ako sam u pravu, moj drug je u pravu.

Pa ocu malo da dobijem i na zvuku a i na ostrijem gasu,sta je u stvari prava uloga katalizatora osim sto preciscava izduvne gasove?

Link to post
Share on other sites

Pa katalizator je dobio ime po funkciji koju obavlja...

Jao jao kakva pitanja...

Završetak sagorevanja izduvnih gasova pobuđuje keramika od azbesta i koje kakvih govana u njemu. Ona se užari i nesagorele češtice pali i daje čistije izduvne gasove i time čuva životnu sredinu.

Šatro...

Link to post
Share on other sites

Pazi ovako sad sam ti gledao auto.Ividim da je 316.To znaci da ako iscupas keramiku zvucice kao KALIBRA ORIGINAL.Jedino je resenje da ako te tu bas svrbi ,stavis cevi ,a inace u jednom auspuh servisu u Guncatima prave poseban lonac koji se stavlja umesto katalizatora.

Link to post
Share on other sites

Imam da ti preporučim servis na Alpini (altini), momci su vrh!

Još nešto, ako skineš katalizator, a rikne ti zadnji lonac, niko ti neće dati garanciju na njega.

To im je neka jebačka fora.

Usta ih bolela...

Link to post
Share on other sites

Ok je mala reč.

Momci su mi dali cenu za M5: Zadnji lonac, 2 srednja lonca, cevi, GARANCIJA 2god, 10 000din...

I dali su za M5 garanciju, ceo grad sam obišao...

Ne može garancija, taj ima da izgori sve auspuhe...

Link to post
Share on other sites