BMW 318i E90, 2008god.


Recommended Posts

Pozdrav,

Za sad nemam slike auta ali postavljam ih prvom prilkom kad nabavim nove!

Rec je bembari od 143konja, i ne znam sta da napisem o ovom automobilu jer je razocarenje, a kad malo bolje sagledam nije toliko ni los!

Razocarenje sto sam za 2god. menjao nekoliko senzora, 2x stapne bobine (2x4), svecice obavezno uz njih plus servis, i sada se cuju podizaci ventila ali dok je hladna mashina!??

Ono sto me tesi je da sam sa njim presao preko 125000km za 2 god. tako da opet je kul imati bmw!! :D

Link to post
Share on other sites

Danas nisam imao vremena da napisem celi tekst ali evo sada nastavljam jer pisem i preko mob. pa nema ni opcija da se nastavi sa tekstom!

Bembaru sam kupio pre 3god. sa 28ooo km, a sada trenutno na satu pise oko 157800 km.. :D

Ovih dana sam primetio kada je hladna mashina da se cuju podizaci ili ventili, a mozda je i lanac. Sve je to mozd ali uglavnom kada se zagreje radi odlicno! Za ovu kilometrazu ko sto sam gore napisao imao sam tih problema s tim sto bih dodao i pregoreli katalizator koji je pregoreo u Srbiji!

Naravno glupi svedski mehanicari su mislili da je protokomer i ja to platio! Nakon nekoliko hiljada km, opet lampica i servis kaze opet protokomer ali ovog puta su platili njihov! Opet se upalila motorna lampica i u servisu su rekli da je kat. koji kosta 300-600€ polovan, plus ruke bla bla i to nisam ni menjao vec sam sa tim kvarom presao preko 100k km. Malo pucketa kao da ima samo paljenje ali ideee! :D

Vidim sa je i ventilator kupea poceo da se cuje ali to je sigurno sitnica koja vise nervira i kvari merak!

Inace, od pocetka koristim samo Castrol 0-40 ili 5-40 zavisi od godisnjeg doba, a poteosnja ulja je minimalna 200 grama do zamene. Ulje menjam na 15000km, a bembaru koristim iskljucivo za duge relacije jer mi je takav posao, nedeljno 600-700km!

Udobnost u E90 je najbolja preko 120km/h tako su nekako proizvedeni.

Potrosnja je zanimljiva, sa 57lit. prelazim 775km otvorenog puta pri brzini od 130km/h.. Ako se uzme u ubzir da je bembara teska oko 1500kg, i gume 17" 225, nije mnogo! :)

Sto se motora tice, zadovoljan sam bio sve do ovog cudnog zvuka ali nadam se da ce pogurati cajger preko 200k dok se motor ne otvara!

Link to post
Share on other sites

dobrodosao ;)

evo pravog teksta za sve one koji kazu "smem da potpisem da je moj auto star 10godina presao pravih 200K km,hahahahahahahaha

covek presao za 2 godine 130K km, i on je jedan koji otvoreno kaze,a koliko je jos ljudi preko koji prelaze isto toliko ili jos i vise

:ph34r:

Link to post
Share on other sites

Hvala brate na dobrodoslici!

Za vise km ne verujem jer zaista nisam sreo coveka koji presao vise od mene! Dobar drug i njegov cale su taksisti ali skoro ko ja imaju km za godinu dana ali to je ipak taxi!

Ja ne krijem, kupio sam bimera da vozim i uzivam! :D

Kada se vidi bimer iznuta, sedista su nova, volan je ocivan, maska i menjac su u odlicnom stanju, realno bi sada mogao da vratim km na 70k km ali to su gluposti, nije fer prema drugima!

Kazem, samo da ovo otklonim sto se pri hladnom startu cuje, i bice sigurno 250k km do sledece godine ali tu smo, pisacu!

Nego imam ovo sranje ajfon pa ne mogu nikako slike da prebacim u komp. ali ubacucu neku sliku! Svi znate kako izgleda E90 ali eto... :)))

Link to post
Share on other sites