Recommended Posts

Hvala

Model : BMW E39 touring

Godiste : 2001

Kubikaza: 2500 ccm

Snaga: 120 kw - 163 ks

Menjac : automatik

Oprema : M paket

Kupio sam ga prosle godine, sa predjenih ne malih 318hkm, trenutno ima 350hkm.

Posle nepunih 1000 kilometara od kupovine sam imao probleme, pukla je pumpa za vodu, a pre pucanja je curela, tako da sam ja dolivao vodu i verovatno sam tada i ostetio dihtung glave.

Tada sam mu odradio : dihtung glave sa pratecim stvarima (slajfovanje ventila, gumice ventila) i ujedno dihtung deklija. Inace motor izgleda veoma dobro, po recima majstora.

Takodje sam mu promenio pomenutu pumpu za vodu, kaiseve, spanere i normalno sve filtere. Uz to i pumpu u rezervoaru.

Trap je kompletno zamenjen i stavljeni su novi diskovi.

Pre par dana mi je otisao hladnjak EGR ventila, pa je i to zamenjeno. Od ulaganja imam jos da mu promenim prednje amortizere i amortizere gepeka

( pri kraju su)...

I u planu mi je poliranje auta, da ga malo osvezim.

Bmw kao bmw, odlican odziv na gas, upravljivost savrsena :)

Za godinu dana sam presao oko 30hkm i veoma sam zadovoljan autom, kao i automatskim menjacem.

Inace ovo mi je prvi automatik, bio sam kao i vecina ljudi, pristalica manuelnog,

dok nisam video velike prednosti automatskog menjaca. Tako da od sada samo automatik :)

Link to post
Share on other sites

Dizel ko dizel...i moj ima 343000, nije to nista njima... A te gluposti oce da riknu, al miran si kad zamenis...a za automatik, to je vec stvar ukusa:)

Link to post
Share on other sites