Radio modul (BMW CCC modul) E60 525d 2006g.


Recommended Posts

Napravio sam novi Topic da je lakse za pretrazivanje, pomagajte svi.

Prije dvije godine mi je riknula sijalica stop svjetala (oni halo krugovi - angel eyes), majstori u msiluku su cackali i izgleda zeznuli kompjuter svjetla. Prije dvije godine zamjenim ja kompjuter svjetla u ovlastenom servisu (platim oko 400 evra mislim da je polovan, imam garanciju pa mi bilo svejedno) i sve je radilo ok ali kada sam preuzeo auto vidio sam da su zamjenili i softver u Idrive-u, prije su opcije na Idrive bile malo braonkaste boje a sada je vise sivo i malo su ispremetane opcije i vise ih ima. Vidio sam na netu da se radi o novijoj verziji softvera.

Nisam tada uopste vidio da mi ne radi radio, cackao sam ja po opcijama da vidim sta sve ima i da li je sve ispravno sto ima ugradjeno u auto od hill assist-a do cd changer-a ali nisam uopste isao na radio jer ga i ne koristim. Primjetim tek posle nekoliko dana. I posto mi je servis dalje nazovem ja njih i sve ok , kazu dodji. Posle nekog vremena posto sam u guzvi odem i oni sa gazdinog zamjene CCC modul i radio proradi, znaci do njega je, novi je oko 1000 do 1500evra a polovni tesko za naci.

E sada sto se to desilo, da li je stvarno samo radio ulaz izgorio a ostalo sve ispravno na CCC modulu jer on kontrolise bruku nekih stvari, ili je zamjena softvera zeznula stvar (mozda novi kompjuter svjetla nece da radi sa starom verzijom softvera), ili su oni to zeznuli-spalili u servisu, ili su mali dlakavi gremlini ko zna...

Mozda ima neke veze sa mojim prethodnim Topicom-pitanjem. Ne znam sta da radim i to je veliko pitanje????? Nesto mislim nije ta elektronika toliko osjetljiva da tako lako crkava ili jeste???

Auto bez radija vozim vec skoro godinu dana i malo mi je smor, iako ne slusam puno radio nekada smore i cd-ovi.

Unaprijed hvala na pomoci. Pozdrav.

Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Vozim isti model, ali nisam imao takvih pehova. A iz tvog teksta naslucujem da su nestrucni ljudi "kumovali" problemu. Jedino sto mogu, laicki, da te posavetujem je da restartujes I-drive. Citao sam da je moguce da zablokira ponekad. Probaj sledece:

Ugasi auto. Ne vadi kljuc. Pritisni u isto vreme dugmence za vadjenje CDa, DVD-a i dugmence za stisavanje i pojacavanje radija ( ta tri). Sacekaj 30 sek i Tad bi trebao da se restartuje.

Nadam se da ce proraditi. Ako ne..

Link to post
Share on other sites

Iz prve ruke info, kolega na E60 ima stari softver na IDrive, takav koji pominjesh, braon tonovi, a ja sam na mom E60 imao noviji, koji je vishe odzivan, i imao neke opcije koje ovaj stari nema. Normalno, kolega ode u zvanichni BMW servis (u Sloveniji) da mu odrade update softvera za iDrive.

Ljudi su mu rekli da ne daju garanciju na to i da radi na sopstvenu odgovornost jer da se u nekih 20% sluchajeva desi da radio prestane da radi i da tu nishta ne mogu da urade, tj mora da kupi neshto novo, valjda kompletan radio, ne sjecam se. On nije htjeo da odradi update, ostavio je staru verziju.

Link to post
Share on other sites

On je ipak otishao kod jednog majstora da ga pita za update softvera (vrhunski struchnjak, servisira bmw zadnjih 25 godina), i chovjek mu je rekao istu stvar kao i ovi iz zvanichnog BMW servisa.

Ako su ti odradili update a bez da su te pitali za to i upozorili na rizik da ce ti mozhda radio prestati da radi, onda je iskljuchivo krivica na njima i da su poshteni, sredili bi ti to o svom troshku.

Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima, reset iDrive-a sam vec radio i nije pomoglo.

Sto se tice softvera na iDrive-u ja sam nesto naslutio da bi moglo biti do toga, jer nemoguce da se ta elektronika tako lako zezne. Plus, nevjerujem da bi oni tek tako meni ubacili novi softver jer kada su mi radili kompjuter svjetla dosao je lik iz Zagreba iz zvanicnog BMW servisa i odradio updejt i to sve nastimao. Gledao sa malo kako se to radi ali sam otisao, jako komplikovan softver i procedura, traje nekoliko sati, zajebancija, ako me ne lažu.

Moguce da je kompjuter svjetla iz novijeg BMW jer su uzeli polovan pa on nece da radi sa starim softverom a i on kontrolise pola stvari u autu, ne samo svjetla, pa su morali ubaciti novi.

Kada bi mogao naci nekoga ili njih natjerati da vrate staru verziju softvera. CCC modul od gazde servisa sto su mi ubacili je imao stari softver (ako su mi uopste ubacili taj modul, mozda su samo vratili stari softver kao da mi pokazu da radi).

Zna li neko neki dobar servis ili nekoga ko se bavi time da mi to pogleda, sto kazu od BG-a do Banja Luke, ili da li mogu da postujem na forumu koje greske izbacuje kada ga spoje na komp.

Link to post
Share on other sites

Dok pišem ovo zovu me da dovezem auto, Servis je u Odžaku, Auto Centar Zeko, ima ih i u Prudu, to je kod Samca blizu, ja sam iz Brckog i tamo idem. Evo fejsbuk link: https://www.facebook...238381952966907

Dolazi im lik iz Banja Luke koji 95% može to da riješi, izgleda je softverski problem (kompatibilnost sa novom verzijom Idrive-a).

Vjerovatno sutra ili prekosutra idem pa šta mi bog da.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Evo da nastavim sa temom, ove poplave su sve malo poremetile, auto mi je još u servisu i "spašen" je od vode, bio je na dizalici, a voda je samo malo ušla u halu servisa. Lik iz BL još nije došao, sada ima dosta posla u BL (dovoze mu BMW-ove iz svih krajeva BiH kojima je crkla elektronika od vode) pa ne može da stigne a ne bi da dangubi čitav dan zbog dva auta, moj i još jedan ga čekaju u servisu u Odžaku. Navodno kako lik kaže neće vraćati staru verziju Idrive-a nego se samo moraju pažljivo podesiti parametri, ima ih dosta.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Evo posle duže pauze problem sa radiom i dalje je ostao, u servisu su kao probali baš sve ali nisu uspjeli. Izgleda da taj lik iz BL baš i nije neki stručnjak. Javili su da je jedino rješenje da se zamjeni cijeli radio modul (CCC modul). Pomagajte.

Link to post
Share on other sites

Evo posle duže pauze problem sa radiom i dalje je ostao, u servisu su kao probali baš sve ali nisu uspjeli. Izgleda da taj lik iz BL baš i nije neki stručnjak. Javili su da je jedino rješenje da se zamjeni cijeli radio modul (CCC modul). Pomagajte.

Pomazhemo, zamijeni CCC modul :)

Link to post
Share on other sites