Kupovina auta za delove


Recommended Posts

Da li mi moze neko reci, ako hocu da kupim auto za delove, i sad, da bih potrosio sto manje para naravno, jel ja trebam da radim prenos na sebe ili ne?

Jel mi je dovoljno ovlascenje od vlasnika ili .... ?

Sta ako covek koji prodaje auto nije u kontaktu sa vlasnikom i daje samo saobracajnu uz auto?

Cenio bih odgovore od clanova koji imaju iskustva sa kupovinom autmobila za delove.. Hvala

Link to post
Share on other sites

xasto bi radio prenos ako auto rasturas?

Pa bas zato. Da bude vlasnik motora i skoljke.

Link to post
Share on other sites

prodavac i ti cete uraditi kupoprodajni ugovor,jer ako ga uzmes bez ikakvog dokaza mozes da ga iskoristis u pljacki itd i prodavac se sa tim osigurava.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

prodavac i ti cete uraditi kupoprodajni ugovor,jer ako ga uzmes bez ikakvog dokaza mozes da ga iskoristis u pljacki itd i prodavac se sa tim osigurava.

Pa koliko ja mislim da znam, kada uradim kupoprodajni ugovor, samim tim sam i prebacio vlasnistvo auta i svu odgovornost na mene, za sta mi treba otprilike dodanih 50eura,... moram da platim one takse u roku od 15 dana itd itd.

Moze li jos neko da da odgovor, toliko clanova koji rasturaju kola u delove, a niko nece da napise nista...

Link to post
Share on other sites

Jel imas neki odredjeni auto koji hoces da uzmes? Zavisi od toga da li recimo posle hoces da prodajes skoljku i motor, ako nece taj sto ti prodaje posle da se cima i da radi kupoprodajne ugovore sa kupcima, vadi poreklo motora i ostalo onda bolje da prevedes auto na sebe pa da ti mozes da napravis ugovore.. E sad nisam siguran da li to sve isto mozes i samo sa ovlascenjem, to treba proveriti

Link to post
Share on other sites

Zavisi sta ti treba od delova,ako ti skoljka i motor ne trebaju onda nemoras da radis nikakvu papirologiju,ako ti treba motor recimo uzmes poreklo motora od vlasnika i ubacujes ga u saobracajnu na tehnickom pregledu,a ako ti treba i skoljka onda prevedi auto na svoje ime.

A ako sve to prodajes dalje onda se dogovori sa vlasnikom o daljem prenosu,on je duzan da da prenos auta po zakonu,jedino ako mu se ne duguje.

Link to post
Share on other sites