skup bmw kluba srbije


Recommended Posts

aj krecemo ....

prvo pitanje je vezano za sam program skupa , tj kazite nam sta bi voleli da se nadje uokviru tog programa ???

molim vas da predlozi budu sto jasniji i konkretniji i da se sto vise ljudi ukljuci sa idejama da bi sto pre krenuli u realizaciju .....

Link to post
Share on other sites

Prvo prijave učesnika u izložbi vozila unapred, isplanirana mesta za parking sa grupacijama E21, E28, E30, E31, E34, E36...

Posebna takmicenja u tuningu, styling-u, stock...

Štandovi za prodaju majci, kačketa, nalepnica...

Medijska najava skupa u novinama i ako postoji šansa reklama u nekoj emisiji o automobilima, tipa SAT ili Top Speed.

Verujem da bi dosta moglo da se postigne kroz razgovore, da ne mora bas sve da se plati.

Jebiga, to bi bilo lepo da bi se privukli ljudi koji ne znaju o BMW-u, da se upoznaju sa modelima, serijama...

Trebao bi Direktor da ima svoj štand, da doveze Kockicu 3.5, Urketov turbo, možda Borkov auto, onog francuza 335i, i onaj 350i u fazi izrade...

Eto nešto...

Link to post
Share on other sites

MOJ AUTO TRENUTNO NIJE ZA PRIKAZIVANJE

ALI BI RADO PRISUSTVOVAO TAKVOM SKUPU

Mogao bi dovesti neke novinare koji su mi prijatelji pa da napisu neki clanak o tome

mada ne rade za auto-magazine ali nebi bilo lose ni da se pojavi clanak u Blicu, Pressu i jos nekima

Link to post
Share on other sites

Slazem se sa Misic,treba dobra najava i da se vidi ko ce da ucestvuje,koliko para da se da i na kom mestu tj,gde.Slucajno znam vlasnika "Vrelih guma" pa bi mogao i preko njega nesto da se uslepamo a on da bude sponzor,i naravno sto vise sponzora.Ja cu probati u N.S. na sve strane pa cu da javim sta sam uradio.

I da Gadafi je u pravu,nista bez najave javnog skupa,ko je odgovoran,ko pravi javni skup i povodom cega,sve to mora ranije da se dogovori i prijavi muriji,inace nista od toga.

Link to post
Share on other sites

aj lepo se vratite na pocetak topic-a i pogledajte sta sam napisao , ne treba ovde da postavljate pitanja i da pricate o lokacijama i sponzorima , medijima i sl , idemo redom , kad budemo razmisljali o svemu sad navedenom otvoricemo topic o tome , a sada mi trebaju predlozi o PROGRAMU SKUPA!!!!!!!

opet vas molim da procitate sta sam napisao ....

@ misic

predlozi su odlicni

Link to post
Share on other sites

Mislim da bi drag i drift bili više nego suvišni.

Demonstracija svega toga bi se mogla uraditi u vidu mini trening centra, da se organizuje mini poligon gde će neko ko zna i ima jači auto, na primer po mogućstvu sa 2.5 24V motorom da vozi ljude popreko i kaže par fazona kako se vozi zadnja vuča, kako se reaguje ako iznenada krene dupe napred i ostale stvari, da se to naplaćuje simbolično, da bi mladi koji se pale na divljanje shvatili opasnosti i kako se izvući iz iste, ako već ne može da se izbegne...

Link to post
Share on other sites

pokusacemo da maximalno izbegnemo bilo kakva naplacivanja a da bi se sve to ostvarilo sto si naveo , treba nam dobar prostor , ali o tome u drugoj temi , ovde samo predlozi o programu skupa

Link to post
Share on other sites

Ako je Ada Huja u pitanju,NIKAKO da to ne bude kada je drift day. Jer se kao prvo pravi bmw skup. Na driftu je ujedno i tuning i styling koji obuhvata sve marke automobila. Znaci gomila raznoraznih "budzevina". A BMW je BMW! Nalickanom jugu ili opelu (bez uvrede, samo ih izdvajam kao primer) nije mesto pored BMW-a. Drugo, tada je veliki broj automobila, tako da nema sanse da cemo tamo svi stati! Jedino ako za pocetak hocemo mali skup, sa malo automobila, cisto da promovisemo klub i probijemo led, pa dalje vidimo sta, kako.

Sto se tice programa, mislim da je Misic dao jako dobre predloge.

Medjutim, smatram da je bolje da automobili budu parkirani po klasama 1,3,5... a ne po serijama npr. E21,E28, E30,E34.

Dalje, bez paljenja guma, skup je nemoguc. Toliko snage na jednom mestu...Pa sigurno ce neko hteti malo da zagreje atmosferu.

Ideja sa slalom voznjom u Zrenjaninu je odlicna. Ona se praktikuje i preko. Ali hajde da to bude test spretnosti, gde ce cunjevi biti rasporedjeni tako da se zahteva ubzanje, cik cak voznja, menjanje pravca za 90,180, 270 stepeni. Moze se ubaciti i spretnost uparkiravanja nazad...Da se meri vreme na sve to.

Mozda da se ubaci u program i proklizavanje, gde bi se kretalo iz mesta, pa da se meri duzina proklizavanja tockova,duzina traga. Naravno na pravcu i bez kocnice. Samo start sa visokih obrtaja, pa ciji moze dalje da slajfuje.

Izbor i ocenjivanje za najlepsi automobil u klasi, najlepsi automobil skupa. Najbolje natuniran, stylingovan auto, najoriginalniji...

Naravno standovi sa majcama, reklamama, servisima i svima onima kojima je u interesu da se tamo reklamiraju.

Organizatori moraju unapred znati okviran broj vozila koja ce se pojaviti, kroz neki prijavni formular. A za odredjenu disciplinu, npr. paljenje guma, donuts ili spretnost, ucesnici se mogu prijaviti i na licu mesta.

Sada neka moja vidjanja sa prethodnih skupova, pa da izbegnemo to, popravimo:

U Zrenjaninu se osetila zatvorenost. 90posto automobila je bilo zakljucano, a vozaci ko zna gde. Tako da niko od posetilaca koji je dosao da se upozna, vidi ili zavoli BMW nije mogao da sedne unutra, pogleda motor, porazgovara sa vlasnikom, upozna se. To je najlakse popraviti.Dovoljno je da vlasnik otvori vrata od auta, malo ga upali i ljudi se odmah okupe. Jer puno njih, pa i ja, ne zna mnogo o BMW-u, a to je jedinstvena prilika.

Posetioci moraju dobro biti upoznati sa programom, koji je po satnici, lokacijama na skupu, u vidu letaka, brosura koje bi dobio na ulazu ili uzeo na nekom standu.

Ako se pojave igracice u tangama, tu je neizbezna hrpa klinaca koja jurisa do njih, upucuje komentare i seva mobilnim telefonima. Onda se stvarno gubi smisao toga zasto je neko uopste tu dosao. Za to postoje odgovarajuci barovi.

Naravno dobro osiguran, ogradjen prostor za publiku.

U sustini ja bih voleo da to bude jedan lep, kulturan skup gde cemo se prvenstveno druziti, upoznavati sa ljudima i automobilima, razmeniti misljenja, nesto nauciti. Tako da onaj koji je dosao tu da izbaci neke svoje frustracije, shvati da mu tu nije mesto (ovo necu obrazlagati, ali svasta sam video i cuo na tuning, drift skupovima).

Nadam se da vas nisam udavio ovim poduzim postom, ali zaista bih zeleo da ovo uspe na najbolji moguci nacin. Mozete mi slobodno zameriti, jer ne vozim BMW (nadam se ne jos zadugo), ali ovde, na sajtu, se ne radi samo o BMW-u, vec i o ljudima koji ga posecuju, tako da se osecam kao deo "familije".

To su neki moji predlozi. Voljan sam da i konkretnije pomognem organizaciji, ne samo kroz cukanje tastature, oci mi ispadose.

Link to post
Share on other sites

pogresno si shvatio druze , mi bi organizovali amaterski drift u kojima bi mogli da se poigraju svi koji su dosli .....

Link to post
Share on other sites

Pre nego sto se o bilo cemu prica, prvo se pozabavite samim sobom, mislim na Beograd. Non-stop se skupljate na banjici a uvek vas dodje 5-6-oro, da ne kazem da je 10 misaona cinjenica.

Organizujte se prvo vi nadjite lokaciju, jer pobogu ako iko zna gde se moze odrzati, onda ste to vi, Beogradjani, koji poznaju svoj grad a za nas iz unutrasnjosti se ne brinite, mi cemo doci, gde god to bilo.

Link to post
Share on other sites

I ja se nadam da ce neka promocija Klinikovih automobila i naravno Saletov M3 Aero i Bokijev 335i Drift Car :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Bio sam u "Vrelim Gumama" i podrzavaju nas u nasem planu.Kad bude doslo do okupljanja dolaze i oni pa malo da se slikamo i tako sve po redu.A i malo da se licno pohvalim da sam bio sa nasim najboljim a nadam se i buducim F1 vozacem Milosom Pavlovicem,koji je rekao da se i on nada uskoro prelasku u naj veci "cirkus" na svetu. :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Sve je to lepo ima simpaticnih ideja,sve ovo moze da se realizuje uz dobru organizaciju,ali ljudi dajte malo vise da se druzimo i vidjamo unutar kluba,80% ljudi se ne poznaje ovde!

Link to post
Share on other sites

defile ce najverovatnije uci u program , hvala ljudi , ajmo dalje ...

Link to post
Share on other sites