Par pitanja vezano za ubacivanje 2.5 u E34


Recommended Posts

Pozdrav drugari.

Ortak ima e34 m20b20, pa me zamolio da postavim par pitanja. Inace je iz Bijeljine, pa im je tamo generalno ponuda motora mala.

Pitanje sledece>

Nasao je M50B20 iz e36 za male pare pa razmislja da ode da ga kupi.

1. da li su nosaci na m50 i m20 isti u e34 (ako uzmem ovu m50b20 da ostavim moje nosace)

2. da li su mjenjaci na m50b20 u e36 i e34 isti (fizicki)

3. i ono najbitnije sto me interesuje je da li su KARDANI na e34 sa m50b20 i m20b20 motorima isti? tj da li cu morati traziti i kardan da kupim ili ostaje ovaj moj?

I jos jedno pitanje, da li imate preporuku za nekoga u BGu ko ima m20b25 i da ga ugradi odmah u auto, jer tamo u bn nema gde da ugradjuje a i da ne bude problem preko grane. :)

Unapred hvala.

Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari.

Ortak ima e34 m20b20, pa me zamolio da postavim par pitanja. Inace je iz Bijeljine, pa im je tamo generalno ponuda motora mala.

Pitanje sledece>

Nasao je M50B20 iz e36 za male pare pa razmislja da ode da ga kupi.

1. da li su nosaci na m50 i m20 isti u e34 (ako uzmem ovu m50b20 da ostavim moje nosace)

2. da li su mjenjaci na m50b20 u e36 i e34 isti (fizicki)

3. i ono najbitnije sto me interesuje je da li su KARDANI na e34 sa m50b20 i m20b20 motorima isti? tj da li cu morati traziti i kardan da kupim ili ostaje ovaj moj?

I jos jedno pitanje, da li imate preporuku za nekoga u BGu ko ima m20b25 i da ga ugradi odmah u auto, jer tamo u bn nema gde da ugradjuje a i da ne bude problem preko grane. :)

Unapred hvala.

Nosaci motora nisu isti na m20 i m50

Menjaci nisu isti

Kardan je isti

Iz e36 nije ni karter isti,ni motorna instalacija(moze da se ubudzi)

Nije ista izduvna grana zadnja,ni auspuh.

Link to post
Share on other sites

Imao bih primedbu u vezi kardana jer ni on nije isti a niko ne pominje diferencijal koji se takodje razlikuje.

Link to post
Share on other sites

Imao bih primedbu u vezi kardana jer ni on nije isti a niko ne pominje diferencijal koji se takodje razlikuje.

Kardan je isti,garantujem 100%,a covek je pitao Da li "mora" da menja dif,nemora,ali trebalo bi.

Link to post
Share on other sites

Da naravno,nemora ni kardan da menja,samo gurne sarafe 10mm u rupe 12mm :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry:

Link to post
Share on other sites